Velmi neblahá předpověď pro Spojené státy od zpravodajských špiček. To vůbec nevypadá dobře

10. 2. 2016 13:44

Přední američtí zpravodajci se na včerejším jednání senátního branného výboru shodli na tom, že se Islámský stát s největší pravděpodobností letos pokusí zaútočit přímo na půdě Spojených států.

Velmi neblahá předpověď pro Spojené státy od zpravodajských špiček. To vůbec nevypadá dobře
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Mezi zpravodajci také panovala shoda v tom, že teroristické útoky vykonají teroristé, kteří se do Spojených států dostanou v rámci uprchlické vlny z Iráku a Sýrie. „Islámský stát v letošním roce pravděpodobně zaútočí v Evropě, ale také ve Spojených státech,“ prohlásil generál Vincent Stewart, který je ředitelem Armádní zpravodajské agentury. Ředitel Národní bezpečnostní agentury James Clapper podle CNN zase odhadl, že jsou teroristé aktivní v asi čtyřiceti zemích světa a „v současnosti existuje nejvíce teroristických center v historii“.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

„Islámský stát a jeho osm spřízněných odnoží představují nejvyšší teroristickou hrozbu pro celý svět. Využívají migrační vlnu k tomu, aby mohli mezi nevinnými civilisty propašovat z Iráku a Sýrie do Evropy i Spojených států své lidi. Dokážou vyrobit falešné pasy, takže jejich majitelé mohou bez problémů vycestovat do jakékoli země,“ varoval Clapper a zmínil se dále o 38 200 bojovnících z více než sto zemí světa, kteří odjeli od roku 2012 bojovat do Sýrie po boku džihádistů. Podle odhadů Clappera z tohoto počtu téměř sedm tisíc bojovníků pochází ze západních zemí.

Clapper sice považuje za největší teroristickou hrozbu Islámský stát, ale očekává, že bude chtít získat zpět své někdejší pozice také al-Káida. „Zejména pobočky této teroristické organizace v Jemenu a Sýrii jsou v posledních měsících velmi aktivní. V Sýrii sice zaznamenala armáda prezidenta Asada ve spolupráci s ruskými silami několik úspěchů, přesto generál Stewart neočekává, že by mohlo dojít do konce letošního roku k osvobození strategicky důležitého města Mosulu. Vedle Islámského státu a konfliktu v Sýrii se zpravodajci také zabývali Severní Koreou, která v uplynulém měsíci provedla jaderný test.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…