Velvyslanec USA Plzni prozradil, jaké zná Čechy. Pak si zatančil s robotem

04.11.2014 12:35

Americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro, jež se stal diplomatem v srpnu tohoto roku, v pondělí navštívil Plzeň. Při této příležitosti zamířil mimo jiné na místní radnici, kde se setkal s dosluhujícím primátorem Martinem Baxou (ODS), následně zavítal i do budovy Krajského úřadu Plzeňského kraje, kde jej přivítal hejtman Václav Šlajs (ČSSD). Náročný program si velvyslanec zpestřil také v plzeňské Techmanii, kde si zatančil s robotem.

Velvyslanec USA Plzni prozradil, jaké zná Čechy. Pak si zatančil s robotem
Foto: Jan Polívka
Popisek: Americký velvyslanec mezi dětmi v plzeňské Techmanii
reklama

O tom, že velvyslanec Andrew Schapiro navštíví Plzeň, se neměla veřejnost dozvědět dopředu. Na přání americké ambasády tak média velvyslancův vyslyšela žádost o přísné embargo této informace, příjezd neavizovala, informovat mohla o události pouze zpětně.

Od umění po techniku

V západočeské metropoli zavítal Andrew Schapiro také do muzea, jež bylo zřízeno na počest amerického generála George Smith Pattona. Na Americké třídě pak navštívil velvyslanec pomník, který je připomínkou osvobození Plzně americkou armádou před koncem druhé světové války, nesoucí název Díky Ameriko! Vzdálené není diplomatovi zřejmě ani umění. V mázhausu plzeňské radnice se totiž zúčastnil slavnostního předávání cen Ladislava Sutnara - výtvarníka, plzeňského rodáka. Mezi tím navštívil Schapiro plzeňské science centrum. Tam šla veškerá formalita stranou a to ve chvíli, kdy velvyslance roztančil spolu s jeho manželkou humanoidní robot, načeš si Andrew Schapiro západočeskou Techmanii pochvaloval. Podle něj je navíc tím nejlepším science centrem, které kdy navštívil.

Jágr a ti druzí

Při krátkém brífinku v US Pointu strojní fakulty Západočeské univerzity v Plzni, který se odehrával jen v anglickém jazyce. Na otázku, koho z České republiky zná, velvyslanec odpověděl, že: …Navrátilovou, Lendla, Kvitovou a pak samozřejmě ledního hokejistu Jaromíra Jágra…“ Na závěr slíbil přítomným, že se do města, osvobozeného americkou armádou, v brzké době zase vrátí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Václav Fiala, Jan Polívka
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…