Věra Kuberová: Vystrčila si cením. Dotáhl do konce myšlenku mého muže

07.09.2020 9:41 | Zprávy

Nora Fridrichová věnovala v pořadu 168 hodin pozornost cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Zaznělo mimo jiné srovnání, že Tchaj-wan v Česku investoval asi 18 miliard korun, zatímco Čína navzdory předchozím slibům 11 miliard. Česká eurokomisařka Věra Jourová uvedla, že Vystrčil nemohl jednat jinak, než jet na Tchaj-wan. Zdůraznila, že Vystrčil pomohl Čechům narovnat hřbety.

Věra Kuberová: Vystrčila si cením. Dotáhl do konce myšlenku mého muže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Moderátorka Nora Fridrichová věnovala v pořadu 168 hodin pozornost cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na ostrov Tchaj-wan, kvůli které si od Číny vyslechl řadu výhružek. Mimo jiné i tu, že čínští komunisté přimějí Vystrčila zaplatit vysokou cenu a že si vysloužil hněv 1,4 miliardy Číňanů. Čínský lid si prý přeje sankce.  

Za co? Možná i za to, že Vystrčil parafrázoval výrok amerického prezidenta J. F. Kennedyho, který v roce 1963 řekl na půdě západního Berlína „Já jsem Berlíňan“. Vystrčil na půdě tchajwanského parlamentu zvolal „Já jsem Tchajwanec“.

Novinář a bývalý zpravodaj ČT a americké CNN v Číně Tomáš Etzler Vystrčilovo počínání ocenil. „On (Kennedy) tam propagoval hodnoty demokratického světa a já myslím, že to samé udělal pan Vystrčil na Tchaj-wanu,“ prohlásil Etzler.

Sami Tchajwanci jsou prý z návštěvy nadšení, protože už se dlouho nestalo, aby na ostrov zavítal druhý nejvýše postavený politik demokratické země, kterým podle české ústavy Vystrčil je. „Je to prostě pro ně čest,“ uvedl Ondřej Geppert, lektor českého jazyka na univerzitě v tchajwanském hlavním městě Tchaj-peji.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…