Věřím, že EU dostane výjimku z cel USA na ocel a hliník, jinak by to bylo špatné, řekl premiér

22.03.2018 16:36 | Zprávy
autor: nab

Český premiér Andrej Babiš doufá, že Evropská unie získá výjimku z cel, které Spojené státy uvalily na ocel a hliník. Řekl to dnes novinářům před začátkem summitu zemí EU v Bruselu. Na otázku, zda evropská osmadvacítka výjimku skutečně získá, ale podle něj eurokomisařka pro obchod Cecilia Malmströmová na jednáních ve Washingtonu jasnou odpověď nedostala.

Věřím, že EU dostane výjimku z cel USA na ocel a hliník, jinak by to bylo špatné, řekl premiér
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády v demisi Andrej Babiš

„Doufejme, že nám dá tu výjimku,“ řekl Babiš s odkazem na cla, která na ocel a hliník před časem uvalil prezident Donald Trump. „Doufejme, že to dopadne dobře,“ dodal.

Eurokomisařka Malmströmová tento týden ve Washingtonu o výjimce pro Evropskou unii jednala. Podle Babiše, který si ji dnes vyslechl na obědě šéfů států a vlád náležejících k liberální frakci ALDE, ale ve Washingtonu jasnou odpověď nedostala. „To jednání skončilo tím způsobem, že rozhodne pan prezident Trump,“ uvedl Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Německo

Tvrdíte, že Německo výrazně přispívá k bezpečnosti Evropy. To myslíte vážně? Jak? Tím, že jsem zve muslimské migranty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Utajované biolaboratoře USA odhaleny. Část z nich je na Ukrajině

19:24 Utajované biolaboratoře USA odhaleny. Část z nich je na Ukrajině

Ředitelka americké Národní zpravodajské služby (DNI) Tulsi Gabbardová po prohledání archivů zpravoda…