Veselé Vánoce kancléře Mynáře. Dotace na penzion prý byla v pořádku a slavný rybník má již všechna povolení

23.12.2019 13:36 | Zprávy

VÍME PRVNÍ Provozovatelé osvětimanského lyžařského areálu, který je často v hledáčku médií kvůli spojení s Vratislavem Mynářem, kancléřem prezidenta Miloše Zemana, si možná mohou částečně „oddechnout“. Ministerstvo školství totiž zřejmě již uzavřelo příběh deset let staré dotace, díky které začal vznikat zdejší penzion. A Městský úřad v Uherském Hradišti zase pro změnu dodatečně povolil rybník, ze kterého Mynář zasněžuje sjezdovku vedle něj.

Veselé Vánoce kancléře Mynáře. Dotace na penzion prý byla v pořádku a slavný rybník má již všechna povolení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hradní kancléř Vratislav Mynář

Podle informací, které se ParlamentnímListům.cz podařilo v minulém týdnu zjistit, již mělo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) rozhodnout ve věci pochybení při čerpání dotace na Penzion Malovaný. Celá kauza je velmi složitá. Mimo jiné i proto, že i když je s penzionem dlouhodobě spojován kancléř Vratislav Mynář, ve skutečnosti majitelem malebného penzionu přímo u sjezdovky se dvěma vleky však není. Penzion vlastní místní spolek Chřibák, ve kterém je kancléř Mynář „jen“ finančním hospodářem. Tento spolek měl podle zdroje PL z resortu školství v minulém týdnu údajně obdržet rozhodnutí tohoto úřadu, ve kterém se píše, že k žádné škodě při čerpání dotace nedošlo. Minulý týden jsme se proto pokusili zeptat se předsedy tohoto spolku Otakara Berky, zda se celá kauza již dořešila a případně jak. Odpověď ale i přes urgence nedorazila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…