Veselo u soudu s Dbalým. Šel jsem se družit na pivo, vysvětloval úředník podivnou zkratku v diáři

19.01.2016 21:32

Půjdeme se družit do hospody. To prý znamená zkratka DR. Nic víc a nic méně. Tato slova dnes padla u Městského soudu v Praze z úst někdejšího ředitele ministerského odboru Pavla Kocourka, jenž je obžalován v kauze Nemocnice Na Homolce. Když měl Kocourek vysvětlit své zápisky v diáři, zamotal se do toho tolik, že mu obhájce doporučil raději zmlknout. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Veselo u soudu s Dbalým. Šel jsem se družit na pivo, vysvětloval úředník podivnou zkratku v diáři
Foto: homolka.info
Popisek: Nemocnice na Homolce
reklama

Pavel Kocourek před soudem prohlásil že neměl nic společného s projektem na digitalizaci chorobopisů z roku 2009 v Nemocnici na Homolce. Materiál prý jen předal kolegyni. Jenže státní zástupce Zdeněk Matula vytáhl diář, který policie Kocourkovi zabavila. A v něm se lze dočíst, že se DR odehrála v restauraci Rohlík na Kavčích horách. Podle obžaloby se právě tam domlouvaly manipulace se zakázkami.

„DR neznamená dozorčí rada, ale družba, prostě když jdu s kýmkoliv na pivo. DR, jakože se půjdu s někým družit,“ vysvětloval Kocourek. Stejnou zkratku lze však nalézt také v dnes již dobře známém deníku někdejšího ředitele nemocnice Vladimíra Dbalého. Soudkyně se na Kocourka obrátila a chtěla, aby tuto shodu vysvětlil. Žalobce dodal, že podobných nesrovnalostí má připravených ještě pět.  

„Po krátké poradě s advokátem (Vítem Širokým) Kocourek odmítl odpovídat na jakékoliv dotazy týkající poznámek svých či Dbalého. Mezi obžalobou a obhajobou to poté ještě hodně zajiskřilo, když chtěl Matula úředníkovi předestřít další ukázky z Dbalého textu,“ píše server.

U Kocourka policie mimo jiné našla i desítky tisíc korun a také deset tisíc euro. Obžalovaný odmítal, že by šlo o peníze z korupčního jednání. Prohlásil, že jde o peníze, které s manželkou poctivě vydělal a uložil doma v ložnici pod prádlem, aby je později mohl dát dceři, která měla jet studovat do Francie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

11:02 Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

Moderátor a nově zvolený radní ČT Luboš Xaver Veselý se vydal za svým kolegou z branže Čestmírem Str…