Veteráni, politici a vojáci si na Vítkově připomněli 70 let od konce druhé světové války

08.05.2015 12:26 | Zprávy

Váleční veteráni, pamětníci druhé světové války, političtí a vojenští představitelé v čele s prezidentem Milošem Zemanem si dnes na pražském Vítkově připomněli 70 let od konce druhé světové války. Položením věnců či minutou ticha uctili její oběti. Den, kdy nacistické Německo v roce 1945 podepsalo kapitulaci, slaví Česko společně s většinou evropských států jako státní svátek.

Veteráni, politici a vojáci si na Vítkově připomněli 70 let od konce druhé světové války
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na pražském Vítkově proběhlo slavnostní shromáždění při příležitosti 100. zahájení první světové války a uctění památky padlých vojáků

Tradiční pietní akt zahájila po příchodu prezidenta doprovázeného ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO) státní hymna. Vojáci poté na Čestný dvůr Národního památníku na Vítkově přinesli za zvuku husitského chorálu Ktož sú boží bojovníci historické armádní prapory. Politici a vojáci k památníku položili věnce a květiny. Následovala minuta ticha a salvy čestné stráže.

Vrtulníky vypustily kouř v národních barvách

Nad hlavami přítomných přeletěly tři vrtulníky Mi-24 vypouštějící kouř v národních barvách. Za nimi proletěl letoun Airbus z vládní letky doprovázený na křídlech dvěma stíhačkami gripen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Europoslanec Zdechovský vyhrál v loterii

10:22 Europoslanec Zdechovský vyhrál v loterii

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vyhrál ve sportce přes 933 tisíc korun a rozhodl se celou čá…