Vicepremiérka Peake prý zatajila 18 milionů

24.10.2012 18:35 | Zprávy
autor: joh

Vicepremiérka Karolína Peake podle serveru Česká pozice v čestném prohlášení neuvedla peníze, které získala jako poslankyně. Nenapsala do něj téměř 18 milionů korun. Je však přesvědčena, že nechybovala.

Vicepremiérka Peake prý zatajila 18 milionů
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

Manželé Peakovi měli prodat rezidence v pražské Troji za 57 milionů korun. Reálně ale získali asi 33 milionů, protože z částky splatili hypotéku, a také zaplatili daně. Peake částku ještě snížila poté, co uvedla, že investovala do rekonstrukce domu.

Do prohlášení dala jen auto

„O penězích z realitní transakce však nenajdeme ani zmínku v čestném prohlášení o příjmech a majetku nabytém v průběhu výkonu funkce, které každoročně vyplňují veřejní funkcionáři, tedy i poslanci. Čestné prohlášení Karolíny Peake za období od 29. května, kdy se stala poslankyní, do konce roku 2010 je stručné. V majetku nabytém v tomto období, a to včetně peněžních příjmů, je uvedena pouze jedna položka – automobil Volvo za 1,1 milionu korun,“ upozorňuje server.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

ČT

Souhlasím, s tím, co si myslíte o dobrovolnosti placení ČT. Jen jak zajistit tu dobrovolnost a možnost volby? Přeci když převedete financování pod rozpočet, opět to pro nás nebude dobrovolné placení a sami si nebudeme moci určit kolik a zda vůbec chceme peníze ČT dávat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

19:43 Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

Prezident Petr Pavel se chová jako agent neznámé mocnosti, tvrdí profesor Milan Knížák. Výtvarník gl…