Visingr: Ukrajinci se nevzdají. Rusy možná chtějí nechat vykrvácet

14.06.2022 22:52

Ukrajina žádá stovky tanků a děl, zbraně v opotřebovávací fázi hrají obrovskou roli, říká vojenský a bezpečnostní analytik Lukáš Visingr. Pokud si západní politické špičky skutečně přejí co nejrychlejší konec války, měly by se zásobováním potřebnou technikou přestat váhat, říká v rozhovoru pro Český rozhlas.

Visingr: Ukrajinci se nevzdají. Rusy možná chtějí nechat vykrvácet
Foto: jdipracovat.cz
Popisek: Lukáš Visingr

Celé válečné usilí Rusko soustředí nyní zejména v oblasti Severodoněck. „Ukrajinci si tuto oblast mohou dovolit ztratit a ustoupit, protože město už je stejně v podstatě zničené. Mohou ustoupit do Lysyčansku, který je daleko způsobilejší pro dlouhodobou obranu, a doufají, že ruská armáda tam prostě vykrvácí – fyzicky i morálně,“ míní Visingr.

Původní zdroj ZDE.

V případě, že by se okupantům podařilo Severodoněck obsadit a zakopat se, Ukrajinci prý doufají, že během té doby obdrží dostatečné množství západních zbraní. „Aby mohli rozběhnout velkou protiofenzivu a ruské vojáky ze zaujatých pozic vytlačit,“ dodává.

„Podle toho, co vím, se totiž Ukrajinci prostě nevzdají – ať tu západní pomoc budou mít, nebo ne, bojovat budou dál,“ dodává Visingr, podle něhož by ukrajinská strana teď nepřistoupila ani na případné příměří.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

12:55 „Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

Slovenské volby, vystoupení prezidenta Petra Pavla na půdě OSN, ale i kampaň resortu vnitra. Všechna…