Vitásková: Oslovili mě s kandidaturou na Hrad. Mysl většiny lidí neřídí mozek

02.03.2026 7:51 | Rozhovor

Někdejší ředitelka ERÚ Alena Vitásková byla znovu oslovena s kandidaturou na prezidentku republiky, potvrdila ParlamentnímListům.cz. S nimi pohovořila i o současné výbušné situaci ve světě.

Vitásková: Oslovili mě s kandidaturou na Hrad. Mysl většiny lidí neřídí mozek
Foto: Archiv Aleny Vitáskové
Popisek: Alena Vitásková

V roce 2028 nás čekají prezidentské volby. V uplynulých týdnech se objevily v médiích první spekulace, kdo by měl být kandidátem. Co na tyto kandidáty říkáte? Stále více se objevuje, aby budoucí hlavou našeho státu byla žena. Uvažujete znovu o kandidatuře, přestože jste minulou volbu vzdala? Vyzval vás někdo, abyste se prezidentské volby zúčastnila?  

Tyto spekulace jsem nečetla, takže nevím, o kom se psalo. Jen bych dodala, že rozhodně nejsem mladá, pohledná, a dokonce ani ne tak chytrá, jako Danuše Nerudová, pokud byla uvedena mezi zájemci.

Ano, byla jsem oslovena.

Vy nečtete tak důležité úvahy, kdo by mohl být kandidátem na prezidenta? A co čtete?

Opravdu jsem to nezaznamenala, a tudíž nečetla. Pro mě je důležitý vývoj teď na Středním východě, útok na Irán, účast Izraele a USA. Tomu se věnuji hodně a zajímám se o podrobné zprávy ze světových medií. To považuji za opravdovou hrozbu a sleduji napjatě další vývoj. Také to, jak reagují naši politici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jak jste se dostal k utajovaným informacím?

Proč to nechcete prozradit? Nebo o ničem nevíte a zase jste lhal? A budete žádat o vyšší prověrku? Myslíte, že máte šanci ji vůbec dostat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Už dlouho si myslím, že Alena Vitásková, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVonRupp , 02.03.2026 8:43:24
by byla vynikající kandidátka na prezidentku. Ale obávám se, že v dnešní, mainstreamem konzumně zmanipulované společnosti, to bude mít vysoce inteligentní, sečtělá osobnost, velmi těžké. Ovšem představa, že by se dostala do finále s předpokládanou současnou hradní hvězdou, mě dost baví. Duel těch dvou bych si nenechal ujít.

|  15 |  0

Další články z rubriky

Tahle země nepatří veřejnoprávním médiím. Okamura neustoupí ani o centimetr

20:47 Tahle země nepatří veřejnoprávním médiím. Okamura neustoupí ani o centimetr

K návrhu nového zákona o médiích veřejné služby a jejich financování se Tomio Okamura vyjádřil v roz…