Vitásková vrací úder: Napsala premiérovi dopis, Sobotku zřejmě nepotěší

25.02.2016 21:13

Šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková je v posledních týdnech pod ostrou palbou. Od soudu dostala přes osm let za nezákonné kroky vůči solárním baronům, zatím ovšem nepravomocně, a do nedávna se mluvilo o tom, že bude odvolána. K dovršení všeho zlého se do ní pustil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a vyčetl jí, že občané doplatí na plánované nové tarify elektřiny. Vitásková si to ale nedala líbit a poslala premiérovi dopis.

Vitásková vrací úder: Napsala premiérovi dopis, Sobotku zřejmě nepotěší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková
reklama

„Vážený pane předsedo vlády, dovoluji se na Vás obrátit otevřeným dopisem v záležitosti přípravy Nové tarifní struktury v elektroenergetice. Velmi vítám, že se o danou problematiku zajímáte, a ráda bych takto veřejně sdělila několik informací, které v záplavě nejrůznějších zavádějících kampaní zanikají,“ zahájila Vitásková dopis, o kterém informoval server Neovlivní.cz.

Šéfka úřadu následně konstatovala, že nové tarify připravoval expertní tým, jenž byl složen ze zástupců ministerstva průmyslu, firmy ČEZ, E.ON., PRE a jiných velkých hráčů. Taktéž oponenti jsou toliko z řad zástupců Sdružení velkých spotřebitelů energie. Krátce řečeno, za novými tarify, které mohou poškodit malé odběratele, stáli podle Vitáskové vláda a velcí hráči na trhu. Sama si však nechala zpracovat posudky oponentní a odmítla podepsat předložený materiál.

Nikoli poprvé zdůraznila, že hodlá stát na straně malých spotřebitelů. „Překvapilo mne, že se najednou ti, kteří projekt prosazovali a připravovali, tváří, že ‚sedí na zadním sedadle‘ a že s ním vlastně nemají nic společného, že je to rozhodnutí výhradně Energetického regulačního úřadu,“ pokračovala Vitásková.

Přitom jen díky reakci ERÚ se rozběhlo kolečko připomínek k novým tarifům a dochází k obsáhlé debatě s veřejností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…