Víte, co má společného poslední bondovka a reorganizace české policie? Odpověď jsme našli v Babišových novinách

22.07.2016 13:04

Šéfredaktor Lidových novin István Léko spojuje kauzu reorganizace policejních útvarů a poslední bondovku s názvem Spectre. „Z filmu je zcela jasné, že snaha politiků ovládnout policii je globální problém. Proč by něco takového nemohlo potkat i Českou republiku, že?“ ptá se ve svém komentáři v dnešním vydání.

Víte, co má společného poslední bondovka a reorganizace české policie? Odpověď jsme našli v Babišových novinách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vozy
reklama

„Bondovka, o které je řeč, měla premiéru loni na podzim a jen za první dva týdny ji vidělo více než 270 tisíc lidí, takže je klidně možné, že si lístek do kina koupil nejen Milan Chovanec a jeho poradci, ale i kompletní policejní generalita, která ministrovi vnitra podle všeho odezírá z úst. Film Spectre by mohl být pro tuto partu inspirací, i když na konci všichni protagonisté reorganizace britských bezpečnostních složek dopadnou velmi špatně,“ porovnává Léko.

Následně s nadsázkou hovoří o agentu služby MI6 Jamesi Bondovi, který po náročném pátrání odhalí závažné informace o propojení politiků s nebezpečnou zločineckou organizací Spectre. V našem případě by to byl jeden z mimořádně schopných detektivů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. 

„Ministr vnitra dokončuje projekt Spojených bezpečnostních složek, novému útvaru šéfuje cynický Max Denbigh, Bond mu ale říká jen C. Ambiciózní C zpochybňuje působení agenta 007 a samotnou činnost MI6 v čele s Garethem Mallorym, jemuž všichni říkají M (tohoto kladného hrdinu hraje Ralph Fiennes). Řediteli M v našem příběhu odpovídá nezkorumpovatelný šéf ÚOOZ Robert Šlachta, který neplní přání politiků, a když na to přijde, nebojí se je ani zavřít,“ popisuje Léko. Spectre je dle něj skupina lidí, kteří chtějí mít absolutní kontrolu nad prací bezpečnostních složek. Chystají se totiž na agresivní expanzi. „A tento úkol, sloučit úspěšný útvar 00 s ostatními složkami, je ředitel C připraven splnit do puntíku, hlava nehlava. Kdo je v české verzi C? To snad víme všichni,“ dodává.

Následně si Léko všímá toho, kdo spojení útvarů ve filmu oslavuje a kdo oslavuje reorganizaci u nás. „Stačí se podívat na sociální sítě a vidíme, že jsou to osoby, pro které už Šlachtovi lidé buď přišli, anebo to měli v plánu,“ uzavírá s tím, že v bondovce nakonec zvítězí dobro. V české verzi je však podle něj po všem a agresivní expanze může začít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

19:43 Fik, fik a očkovací spot do televize byl hotový. Třicet vteřin básní od Wolkera stálo přes milion

Naše redakce byla upozorněna na smlouvu mezi Úřadem vlády a reklamní agenturou Procoma. Společnost s…