Vláda? Pimprlové divadlo s principálem v čele, hodnotí odborář Zavadil

10.04.2012 13:34

Podle předáka Jaroslava Zavadila premiér Petr Nečas hraje s odbory divadlo. Přitom má za sebou stranu plnou korupčních kauz, o Věcech veřejných se prý „nedá říct nic slušného“ a TOP 09 přináší „nejhorší věci proti lidem“.

Vláda? Pimprlové divadlo s principálem v čele, hodnotí odborář Zavadil
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Jaroslav Zavadil
reklama

„Premiér přece nemůže s tím svým úsměvem vykládat lidem věci, které prostě nejsou pravda,“ prohlásil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz. Jednání tripartity z 23. března zástupci odborů opustili po dvou hodinách. Petr Nečas to tehdy nazval divadlem.

„Jestli někdo hraje divadlo s námi, tak je to pan premiér. My jsem řadu měsíců trpělivě absolvovali  všechna možná připomínková, místa, komise a předkládali své námitky a návrhy vládě.  Hlavně kvůli rozpočtu ČR,  zejména, aby oddálila důchodovou reformu, protože v roce 2013 tam hrozí další propad 20 až 30 miliard korun,“ dušuje se Zavadil. „Ovšem z diskuse vyplynulo, že v této chvíli nemá s touto vládou cenu se bavit. Ale plánováno to nebylo,“ dodal.

Zavadil varuje vládu – bude demonstrace. A větší než kdy předtím. „Dnes průzkumy hovoří o takovém vysokém počtu lidí, kteří této vládě nedůvěřují, že by jí mělo být stydno. Proto by se měla zamyslet, zda kroky, které činí, jsou správné,“ míní odborář.

Odmítá ale, že by se odbory chtěly spojit s Holešovskou výzvou – neudělala na ně velký dojem. „Jít cestou zrušení parlamentních stran a nevědět, co dál, už trochu směřuje k anarchii. My chceme bojovat proti tomu, co se děje – korupci, rozkrádání, skandálům, z nichž se nevyvozují důsledky,“ odmítá Zavadil.

A kritizuje jednotlivé vládní strany: „Jedna strana je zavalena kauzami korupce, kauza Drobil, Vondra, Bém a možná ještě další. Tak to je jedna strana. Pak si vezmu Věci veřejné, o které se dnes nedá říct nic slušného. A třetí je TOP 09, která se tváří státoprávně a přitom od ní a jejich ministrů přicházejí ty nejhorší věci proti lidem. Takže to je propojení skutečně ďábelské. Pimprlové divadlo s principálem v čele.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…