Vláda dá asi souhlas k předloze, jež může zdražit zvířecí pasy

07.06.2014 10:22 | Zprávy
autor: čtk, mp

Patrně s podporou vlády budou zákonodárci projednávat poslaneckou předlohu, kvůli které zřejmě o něco podraží zvířecí pasy. Jejich výrobci a distributoři by navíc museli hradit jednorázový poplatek 500 korun za registraci. Kabinet dá v pondělí k novele veterinárního zákona podle předběžného stanoviska souhlas, navrhne některé spíše formální úpravy.

Vláda dá asi souhlas k předloze, jež může zdražit zvířecí pasy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Večerní jednání vlády

Poslanecká norma reaguje na nový evropský předpis. Pokud by nebyla schválena, hrozilo by podle předkladatelů řízení proti Česku. Chovatelům by se navíc omezila možnost cestovat po unii se psy, kočkami a fretkami.

Nové evropské předpisy

Nový pas bude v jedné části vybaven samolepící fólií, která bude chránit zapsaná data. Předkladatelé uvádějí, že výrobní cena dokladu se zvýší asi o šest korun bez daně z přidané hodnoty, nyní činí zhruba 29 korun. „Následně se vyšší výrobní cena projeví v nákladech pro koncové spotřebitele," píše se v důvodové zprávě. Podle portálu veřejné správy se náklady na pořízení zvířecího pasu obvykle pohybují na úrovni 300 korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…