Vláda odmítla návrh VV. Nebojují proti korupci, zlobí se John

25.07.2012 18:45

Předseda Věcí veřejných Radek John zkritizoval vládu, která odmítla návrh VV na zákon o povinném přiznání k registrovanému majetku. Podle něj kabinet premiéra Petra Nečase nebojuje proti korupci.

Vláda odmítla návrh VV. Nebojují proti korupci, zlobí se John
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John
reklama

„Je to špatná zpráva pro občany, protože tento zákon měl sloužit k omezení šedé ekonomiky a ke zvýšení transparentnosti podnikatelského prostředí,“ uvedl John.

Předseda VV vysvětlil, že jde o nástroj, který by účinně zabránil legalizaci příjmů z nezdaněného nebo neoprávněně získaného majetku. V praxi by znamenal povinnost prokazovat zdroj příjmu k zakoupení nemovitostí v hodnotě nad 20 milionů korun v uplynulých deseti letech, u ostatních forem registrovaného majetku v hodnotě nad 5 miliónů korun.

Vláda předlohu poslanců VV odmítla s tím, že zátěž, kterou by znamenala, by byla vyšší než její výsledný efekt. „Sice by zpočátku došlo ke zvýšení administrativních nákladů o zhruba 100 miliónů korun, ale  na druhou stranu by námi navržený zákon pomohl zabránit daňovým únikům i praní špinavých peněz v mnohonásobně vyšším řádu. Ve svém důsledku by vedl k vyššímu výběru daní, a to v řádu miliard korun. Nemluvě o morálním dopadu na společnost,“ tvrdá John.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…