Vláda přiznala, že daňová reforma z roku 2008 byl omyl, komentoval Sobotka

11.04.2012 15:06

Rozhodnutí vlády, která v rámci úsporných opatření sáhla i k daňovým změnám, je přiznáním ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) i premiéra Petra Nečase (ODS), že daňová reforma z roku 2008 byla "jeden velký omyl". ČTK to ve středu řekl předseda opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka.

Vláda přiznala, že daňová reforma z roku 2008 byl omyl, komentoval Sobotka
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Bohuslav Sobotka ve studiu Otázek Václava Moravce
reklama

Kabinet podle něho "demontuje principy daňové politiky", které pravice prosazovala po roce 2006. Podle Sobotky jde hlavně o ústup od rovné daně a o zrušení stropů na zdravotní pojištění. "A také o zvýšení daní, protože Kalousek i Nečas kandidovali v minulých volbách se slibem, že nebudou zvyšovat daně. Tento slib dramatickým způsobem v tomto vládním rozhodnutí porušili," prohlásil.

Vládní opatření zhorší koupěschopnost obyvatel

Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa zhorší vládní opatření situaci a koupěschopnost obyvatel. Kabinet podle něho navíc nepředkládá žádné návrhy pro boj s korupcí. "KSČM odmítá tuto politiku a za jediné čisté řešení považuje demisi vlády, nové volby a nastolení nové ekonomické politiky," řekl novinářům Filip.

ČSSD pokládá za hlavní problém změnu principu valorizace důchodů. Důchody by se měly nově zvyšovat méně, o třetinu růstu inflace a třetinu růstu průměrných mezd. ČSSD nebude souhlasit ani se zvyšováním daně z přidané hodnoty na potraviny a léky, ani se zavedením zápisného na veřejných vysokých školách.

Vláda ve středu mimo jiné prohlásila, že se sníží dosavadní valorizační schéma. Chce tím dosáhnout úspory až 48 miliard korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…