Vláda projedná Dukovany či podporu ubytovacích zařízení

20.07.2020 6:30

Návrh na financování stavby nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech projedná na dnešním jednání vláda. Ministři se budou zabývat i úpravami horního zákona, do kterého by se mohl vrátit institut vyvlastnění či jmenováním ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolfa Jindráka zmocněncem pro jednání s Ruskem

Vláda projedná Dukovany či podporu ubytovacích zařízení
Foto: Radim Panenka
Popisek: Jaderná elektrárna Dukovany

Kabinet se vrátí také k jednání o podpoře ubytovacích zařízení zasažených epidemií koronaviru, kterou měl na programu před týdnem, ale nakonec byla z jednání stažena.

Ministerstvo průmyslu navrhuje, aby stát poskytl energetické společnosti ČEZ půjčku na výstavbu bloku v Dukovanech. Na stavbě by se měl podílet ze 70 procent. Zbytek by měl zaplatit ČEZ, který bude hradit také všechny případné dodatečné náklady. ČEZ odhaduje, že náklady na stavbu budou zhruba 162 miliard korun.

Na jednání kabinetu se bude jednat i o finanční pomoci pro ubytovací zařízení. Jejich provozovatelé by podle návrhu ministerstva pro místní rozvoj měli dostat v programu COVID ubytování za každý pokoj a den 100 až 400 korun podle kategorie zařízení. Ze státního rozpočtu by měly být na program vydány zhruba čtyři miliardy korun.

Členy vlády čeká také debata o horním zákoně, projednají i národní politiku výzkumu, vývoje a inovací. Pro informaci dostanou také řadu materiálů k plánovaným informačním zakázkám na jednotlivých ministerstvech. Na programu vláda má rovněž tři poslanecké novely, které se zabývají sociální problematikou nebo školstvím. Ke všem třem iniciativám ze sněmovny ale vládní legislativci doporučili přijmout negativní stanovisko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a Gottwalda

20:41 KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a Gottwalda

V XTV u Luboše Xavera Veselého se sešli lidovec Marian Jurečka a komunista Ludvík Šulda. Zástupci st…