Vláda projedná mimo jiné možnost registračních značek na přání

30.05.2012 6:07

Vláda na dnešním zasedání projedná mimo jiné novelu zákona umožňující registrovat automobilové značky na přání. Za přidělení vlastní kombinace znaků na značce by měli majitelé motorových vozidel zaplatit 5000 korun. Podle návrhu novely zákona o provozu na pozemních komunikacích by také značky mohly přecházet z jednoho vozu na jiný.

Vláda projedná mimo jiné možnost registračních značek na přání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Ministři proberou i novelu zákona o elektronických komunikacích a zákona o správních poplatcích, podle kterých by více než 100 zaměstnanců Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) spadalo pod ministerstvo spravedlnosti. Stát tak chce učinit kvůli řešení sporů o telefonní účty, ČTÚ ale s převodem zaměstnanců nesouhlasí.

Růst cen

Kabinet se bude dále zabývat návrhem ministerstva dopravy na prodej nevyužitého majetku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Ta chce prodat nepotřebné pozemky a bývalé drážní domky poblíž trati v hodnotě 42 milionů korun. Získané peníze hodlá společnost investovat do oprav, rekonstrukce a modernizace železniční dopravní cesty.

Ministři financí a průmyslu a obchodu dnes kabinetu předloží analýzu růstu cen z posledních měsíců, která se mimo jiné zaměřuje na možnosti, jak by stát mohl na zdražování reagovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

9:31 94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

Kdo se letos rozhodl pořizovat sladkosti do mikulášské nadílky na poslední chvíli, toho dost možná č…