Vláda projedná návrhy rozpočtů dopravního fondu a fondu bydlení

19.09.2012 6:27

Návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok a střednědobý výhled fondu na další dva roky dnes projedná vláda. Kabinet projedná také návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení a zabývat se bude i návrhem na snížení spotřební daně u nafty a benzinu z dílny opoziční ČSSD.

Vláda projedná návrhy rozpočtů dopravního fondu a fondu bydlení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na schůzi vlády se projednávaly mimojiné i pokračující metanolové otravy

S totožným návrhem sociálních demokratů kabinet v minulosti nesouhlasil a zamítla jej i sněmovna, ČSSD nyní předlohu podala znovu. ČSSD své návrhy zdůvodňuje tím, že spotřební daň je neúměrně vysoká a motivuje motoristy k levnějším nákupům pohonných hmot v okolních zemích.

Ministři posoudí i poslanecký návrh novely, který má vládě umožnit, aby využila 2,3 miliardy Kč z Pozemkového fondu na zemědělské a lesnické účely, a vrátí se také k debatě o státním rozpočtu na příští rok. Jeho schválení kabinetem lze očekávat ovšem až příští týden. Přijetí normy ve sněmovně přitom komplikuje odpor šesti poslanců vládní ODS se změnami daní, například zvýšením DPH. Ministerstvo financí (MF) totiž počítá se schodkem 100 miliard korun, jehož dosažení je podmíněno právě schválením navrhovaných daňových změn.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

22:31 Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

My fakt pošleme naše syny do války? Někomu přeskočilo, ne? Lídr opozičního parlamentního hnutí ANO A…