Vláda se sklonila před EU, aby se nemusela klanět Rusku, míní politolog Doležal

23.09.2015 19:01 | Zprávy
autor: mp

Politolog Bohumil Doležal zavítal do středečního Interview ČT24 a hovořil o uprchlických kvótách. Podle jeho názoru nám byly kvóty nadiktovány a česká diplomacie neměla mnoho manévrovacího prostoru. V konečném důsledku je to totiž o tom, zda potáhneme s EU za jeden provaz, nebo můžeme patřit do ruské sféry vlivu. Jasně se také zastal maďarského premiéra Orbána, byť si tím prý řekl o lynč.

Vláda se sklonila před EU, aby se nemusela klanět Rusku, míní politolog Doležal
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Bohumil Doležal

„Myslím, že česká diplomacie toho mnoho udělat nemohla a kvóty nám byly nadiktovány. Já souhlasím s tím, že uprchlíkům je třeba pomoci... Ale kvóty byly prosazeny neobvyklým způsobem, kvalifikovanou většinou. Finové se zdrželi, protože s tímto postupem nesouhlasili,“ podotkl hned v úvodu Doležal.

Toto rozhodnutí ale bude citlivé pro vnitropolitickou situaci. Řada lidí má dnes dojem, že máme na výběr mezi EU a suverénním fungováním mimo EU. „Ale to není pravda, my máme na výběr mezi EU a pádem do ruské sféry vlivu,“ varoval host s tím, že ta druhá varianta je děsivá a politolog proto chápe postoj, který nakonec vláda zaujala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Proč pořád voláte po zrušení sankcí?

Když pominu vše ostatní, tak proč podporovat Rusko, když jak sám tvrdíte třeba ropu teď prodává s přirážkou? Proč takové chování podporovat? A to pomíjím fakt, proč vůbec ekonomicky podporovat někoho, kdo tu rozpoutal válku a vlastně tak může i za to, že ceny rostou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Venkov zadotuje Praze levnější benzín, říká ekonom Křeček

14:54 Venkov zadotuje Praze levnější benzín, říká ekonom Křeček

Jak ovlivňuje zastropování ceny paliv mimo Prahu a dálnice? Lidé v menších městech se musí připravit…