Vláda ve středu vymění pět členů řídícího výboru fondu dopravy

19.03.2018 12:01

Vláda ve středu zřejmě vymění pět z devíti členů řídicího výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který slouží k financování dopravních staveb. Ze sedmi členů, kterým končí čtyřleté funkční období, ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) navrhl prodloužit členství třem. Vyplývá to z návrhu, kterým se bude ve středu zabývat kabinet, píše ČTK.

Vláda ve středu vymění pět členů řídícího výboru fondu dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády v demisi. Na programu mimo jiné i novela zákona o zbraních či zákoníku práce

V SFDI by další čtyři roky měli zůstat náměstek ministra dopravy Jakub Kopřiva, ředitel odboru strategie ministerstva Luděk Sosna a zmocněnec pro digitální vzdělávání ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Ivan Pilný.

Za členy výboru jsou nově navrhováni ředitel odboru infrastruktury a územního plánu ministerstva dopravy Josef Kubovský, který se má stát místopředsedou, ředitel odboru fondů EU Ministerstva dopravy Marek Pastucha, ředitel odboru drážní a vodní dopravy Ministerstva dopravy Jindřich Kušnír, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Marcela Pavlová a ředitelka odboru financí a ekonomiky Ministerstva dopravy Magdalena Faltýsková.

Ve fondu skončí místopředseda výboru Kamil Rudolecký a dále Milan Urban, Jiří Zemánek a Jiří Koliba, kterým vypršel mandát, a Libor Topol, kterého ministr navrhl odvolat před koncem funkčního období. Ministr dopravy je ze zákona předsedou výboru.

Při výběru nových členů výboru bylo přihlíženo k jejich dosavadní minimální pětileté praxi v oborech dopravy, veřejného financování nebo územního plánovaní, uvedlo ministerstvo. U místopředsedy výboru byla stanovena délka praxe minimálně deset let.

Státní fond dopravní infrastruktury slouží pro rozvoj, výstavbu, údržbu a modernizaci silnic a dálnic, železničních dopravních cest a vnitrozemských vodních cest. Rozpočet SFDI na letošní rok počítá se 72,5 miliardy korun ze státního rozpočtu včetně dotací z EU. Loni to bylo zhruba o deset miliard víc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…