Vládní krize: Babiš se bojí kriminálu, Babišovi jde o byznys, padlo. Ale Erik Best to vidí jinak, jde prý o kšefty ČSSD...

16. 5. 2017 8:27

Proč je pro ministra financí Andreje Babiše (ANO) klíčové, aby neztratil vliv na ministerstvu? O tom píše Sabina Slonková na serveru Neovlivní.cz. A se svým názorem se svěřil serveru Reflex.cz i expremiér Jiří Paroubek.

Vládní krize: Babiš se bojí kriminálu, Babišovi jde o byznys, padlo. Ale Erik Best to vidí jinak, jde prý o kšefty ČSSD...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přednáška ministra financí Andreje Babiše na Vysoké škole ekonomické na téma Fiskální a daňová politika
reklama

Jak Slonková uvádí, předně jde o byznys. „Ministerstvo financí je totiž akcionářem státní společnosti Čepro, která je největším distributorem pohonných hmot a odběratelem biopaliv v Česku. A Babišův holding Agrofert, toho času zaparkovaný ve svěřenském fondu, se po vstupu Andreje Babiše do vlády stal monopolním dodavatelem bionafty do Čepra. A další firma z holdingu má rovněž významný podíl na dodávkách bioetanolu do Čepra. Převedeno na čísla: ročně jde o více než dvě a půl miliardy,“ konstatuje Slonková. 

Po odchodu Babiše z ministerstva by mohlo být podle Slonkové otázkou jen jedné valné hromady, jež by mohla Agrofert o výsadní postavení připravit. A dokonce by vše mohlo proběhnout rychle.

Původní text ZDE.

Anketa

Vadilo by vám, kdyby Sobotkova vláda dovládla s tolerancí Kalouska a ODS?

95%
hlasovalo: 12987 lidí

Kromě tohoto by pak podle Slonkové mohla nastat změna ve vedení Finanční správy, kde v současné době nepanuje spokojenost s Martinem Janečkem, jenž by měl patřit mezi Babišovy věrné. Stejně tak by se mohl změnit přístup k problematické zakázce související s EET či taktika ohledně vyšetřování zakázky na systém monitorující čerpání evropských dotací. A samozřejmě by mohlo dojít i na důkladnější vyšetřování kauzy nákupu dluhopisů, uzavírá Slonková.

Původní text ZDE.

Expremiér Paroubek pak uvedl, že Babiš hraje o všechno. „Když se neudrží v politice, půjde do vězení,“ říká jasně s tím, že mu případné Babišovo stíhání, když skončí v politice, potvrdili právníci. 

„Sobotka: Vládní krizi může za 10 minut vyřešit Andrej Babiš, a to tím, že předá do rukou ČSSD agendy ČEZ, OKD a Škoda Transportation,“ poznamenává ironicky americký novinář Erik Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

15:46 „Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

Náznak budoucí spolupráce ODS s hnutím ANO, nebo pouhé splnění programového bodu? Občanští demokraté…