Vládní krizi vyvolala média, trvá na svém Hájek

19.04.2011 23:05

Podle prezidentova blízkého spolupracovníka Petra Hájka by již ve čtvrtek měl Václav Klaus posvětit všechny změny v současné vládě.

Vládní krizi vyvolala média, trvá na svém Hájek
reklama

„Já myslím, že ve čtvrtek už proběhne jmenování," řekl Hájek v úterních Událostech, komentářích. Od čtvrtka by tam měl převzít vnitro Jan Kubice, jeho předchůdce Radek John se přestěhuje na post vicepremiéra pro boj s korupcí.

Definitivně tak skončí zatím poslední významný rozkol v kabinetu Petra Nečase, který byl ale podle prezidentova poradce naprosto smyšlený. „Já tady viním média, že vyvolala vládní krizi, která vůbec nemusela být," prohlásil Hájek rezolutně poté, co obvinil moderátora Martina Veselovského, že Česká televize pouze „zpracovává prefabrikáty z MF Dnes" a je vlastně „divize pana Bakaly (Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia, pozn. red.)".

Čekáte od politika odpověď? Marně

Ostatní politici, kteří zavítali do večerního vysílání, ale zdaleka nebyli tak sdílní. „Vy mě trápíte otázkou a očekáváte odpověď," ohradil se poslanec za ODS Michal Doktor, když po něm moderátor požadoval důvod, proč si premiér a Doktorův stranický šéf Petr Nečas z ničeho nic rozmyslel odvolání ministra školství z VV Josefa Dobeše.

O moc lépe si nevedl ani představitel TOP 09 Jan Husák, který pouze odmítl, že by jeho místopředseda Miroslav kalousek měl kvůli své pochybné minulosti složit mandát ministra financí. „Je to u nás naprosto nepřijatelné," uvedl Husák a dodal, že v Kalouskově případě neví o žádných existujících kauzách.

Katastrofální volby

Něco takového ale jasně odmítl místopředseda opoziční ČSSD Michal Hašek. Ten je přesvědčen, „že bez nového rozdání karet" nemůže současná česká politika i nadále fungovat. Proto by sociální demokraté uvítali předčasné volby, nejdříve by ale chtěli zastropovat výdaje na kampaň.

„Předčasné volby by byly katastrofou," uvedl k tomu Hájek. Nejhorší by podle něj byla vzniklá ztráta času, Česko totiž naléhavě potřebuje celou řadu reforem. Lidé si to ale prý ještě neuvědomují, protože je „pořád co jíst".

Situaci v současné vládě nakonec shrnul komunista Pavel Kováčik. „Už ať jsou pryč, současná vláda," prohlásil rozčileně.


Čtěte také:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jac

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…