Vládní krizi vyvolala média, trvá na svém Hájek

19.04.2011 23:05 | Zprávy

Podle prezidentova blízkého spolupracovníka Petra Hájka by již ve čtvrtek měl Václav Klaus posvětit všechny změny v současné vládě.

Vládní krizi vyvolala média, trvá na svém Hájek

„Já myslím, že ve čtvrtek už proběhne jmenování," řekl Hájek v úterních Událostech, komentářích. Od čtvrtka by tam měl převzít vnitro Jan Kubice, jeho předchůdce Radek John se přestěhuje na post vicepremiéra pro boj s korupcí.

Definitivně tak skončí zatím poslední významný rozkol v kabinetu Petra Nečase, který byl ale podle prezidentova poradce naprosto smyšlený. „Já tady viním média, že vyvolala vládní krizi, která vůbec nemusela být," prohlásil Hájek rezolutně poté, co obvinil moderátora Martina Veselovského, že Česká televize pouze „zpracovává prefabrikáty z MF Dnes" a je vlastně „divize pana Bakaly (Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia, pozn. red.)".

Čekáte od politika odpověď? Marně

Ostatní politici, kteří zavítali do večerního vysílání, ale zdaleka nebyli tak sdílní. „Vy mě trápíte otázkou a očekáváte odpověď," ohradil se poslanec za ODS Michal Doktor, když po něm moderátor požadoval důvod, proč si premiér a Doktorův stranický šéf Petr Nečas z ničeho nic rozmyslel odvolání ministra školství z VV Josefa Dobeše.

O moc lépe si nevedl ani představitel TOP 09 Jan Husák, který pouze odmítl, že by jeho místopředseda Miroslav kalousek měl kvůli své pochybné minulosti složit mandát ministra financí. „Je to u nás naprosto nepřijatelné," uvedl Husák a dodal, že v Kalouskově případě neví o žádných existujících kauzách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČSSD , Hájek , Husák , Klaus , ODS , Sobotka , TOP 09 , VV , Skokan , Kováči

autor: jac

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce

Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…