Vládní zmocněnec Bartuška dostal za výrok o upalování lidí v Oděse důtku

09.05.2015 14:32

Vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška dostal důtku. Za svá slova o upalování lidí v Domě odborů v Oděse si vysloužil žlutou kartu a varování, že po příštím zaváhání přijde vyhazov.

Vládní zmocněnec Bartuška dostal za výrok o upalování lidí v Oděse důtku
Foto: hns
Popisek: Velvyslanec Česka pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška
reklama

Podle serveru Novinky.cz dostane Bartuška žlutou kartu ve formě důtky. Za další prohřešek mu hrozí už vyhazov. Varování Bartuškovi předá zřejmě příští týden státní tajemník Petr Gajdušek. Pokud by se v následujícím půlroce dopustil podobného excesu či jiného porušení pracovní povinnosti, může ho Ministerstvo zahraničních věcí okamžitě vyhodit.

Stalo se tak možná i poté, co se v ruském tisku objevily komentáře tvrdě odsuzující Bartušku jako „fašizujícího velvyslance“. Zazněla např. otázka, zda by Bartuška hodnotil srovnatelně pozitivně hořící domy v Oděse a v Lidicích, které za druhé světové války zapalovali nacisté.

Jan Jandourek se na serveru Svobodné fórum Bartušky zastal. Sám Bartuška se bránil, že považuje za odporná zvěrstva páchaná na obou stranách rusko-ukrajinského konfliktu, a Jandourek dodal, že diplomat jen popsal realitu, když poukázal na to, že proruští separatisté neměli šanci v Oděse uspět, když se jim lidé postavili na odpor. Totéž by pak platilo i v jiných městech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…