Vlády Česka a Polska budou jednat o energetice či dopravním spojení

20.04.2015 6:24

Česká a polská vláda se dnes v Praze sejdou ke společnému zasedání. Tématy mezivládních konzultací budou energetická unie EU, spolupráce v dopravě, zemědělství, obraně či ochraně ovzduší a další fungování Visegrádské skupiny. Její předsednictví převezme Česko v červenci a příští rok ho předá právě Polsku. Obě strany také podepíšou dvě dohody.

Vlády Česka a Polska budou jednat o energetice či dopravním spojení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Polská delegace na Ministerstvu obrany ČR
reklama

Vedle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a jeho polské kolegyně Ewy Kopaczové v Praze budou jednat ministři obrany, vnitra, dopravy a životního prostředí a náměstci ministrů průmyslu a zemědělství. Naposledy obě vlády společně jednaly v květnu 2013 ve Varšavě.

Ministři životního prostředí Richard Brabec a Maciej Grabowski podepíšou dohodu o spolupráci na hraničních vodách v oblasti vodního hospodářství. Česko a Polsko také stvrdí memorandum o porozumění o spolupráci v plynárenství.

Kromě rokování ve Strakově akademii ukáže Sobotka své polské kolegyni část Prahy. Odpoledne se s Kopaczovou projdou po Malé Straně.

Společné zasedání s polským kabinetem nebudou poslední mezivládní konzultace, které tento rok Sobotkův ministerský tým čekají. V květnu se sejde ke společnému jednání se slovenským kabinetem na zámku ve Valticích a buď ještě letos, nebo v příštím roce by pak mohl pokračovat v mezivládních konzultacích s izraelskou vládou.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

20:47 Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

Protiislámský politický aktivista, entomolog, docent Martin Konvička sdílel na sociální síti Twitter…