Vlastimil Tlustý udělil vážné varování Slonkové i opozici kolem ODS a Kaloouska

27.11.2018 10:07

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do svého pořadu na serveru XTV.cz pozval exministra financí Vlastimila Tlustého. Ten se vyjádřil nejen k aktuální vládní krizi.

Vlastimil Tlustý udělil vážné varování Slonkové i opozici kolem ODS a Kaloouska
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Vlastimil Tlustý v pořadu Horké téma

„Smysl mi to nedává. Beznadějných hlasování o nedůvěře vlády už bylo tolik, že by to mohlo vést k závěru, že to nemá význam. Autory to oslabuje, místo toho, aby je to posilovalo. Předvádějí neschopnost, že to nejde,“ poznamenal Tlustý k aktuálnímu hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše (ANO).

Anketa

Obáváte se vypuknutí 3. světové války?

hlasovalo: 7440 lidí

Následně se Tlustý vyjádřil k tomu, že Češi začínají pravidelně investovat. „To je dobře. Populace začíná chápat, že čím jste mladší, tím menší naděje na kloudný důchod a co jiného zbývá. Buď mít hodně dětí, nebo mít nemovitosti k pronajmutí a nebo investovat do podílových fondů, zkrátka zajistit se sám a nevěřit slibům levice, že se o vás postará,“ podotkl Tlustý. Lidé podle něj mají hodně peněz. „Je dobře, že je investují do své budoucnosti,“ sdělil Tlustý, jenž radí nespoléhat se na státní důchod. Radí také to, aby lidé měli dost vlastních dětí. 

Video najdete ZDE

Tlustý se pak ještě vyjádřil k natáčení Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka ve Švýcarsku. Zde natočili rozhovor s Andrejem Babišem juniorem. „Umím si představit, že tak dobře zařízené země jako je Švýcarsko mohou takový bezskrupulózní postup českých redaktorů dovést až k soudu. Z pohledu české svaté války se nestalo nic strašného, z pohledu švýcarských orgánů možná ano,“ řekl Tlustý. 

„Ve Švýcarsku by určitě nebyl premiér ten, kdo takhle čerpá a má Čapí hnízdo za veřejné peníze,“ dodal Tlustý s tím, že on by se nezastával ani redaktorů, ani Babiše. „Šokuje mě, že otec mluví o svém dítěti jako o nesvéprávném a přidává mu obtíže. Chrání více sebe, než své dítě,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ Havla

13:41 Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ Havla

Po letní pauze se z obrazovek České televize znovu přihlásil Václav Moravec. V jeho Otázkách proti s…