Vlastizrádci jsou ti, kteří hrozí šibenicemi, píše komentátorka. A zmiňuje Okamuru i Obrtela

17. 7. 2015 15:01

Adam B. Bartoš s Národní demokracií chystají další demonstrace, přičemž v paměti veřejnosti ještě zůstaly obrazy z poslední podobné akce, kde stály šibenice se vzkazem, že jsou připraveny pro vlastizrádce. Hana Zelená ale na Svobodném fóru píše, že vlastizrádci jsou spíše lidé jako Bartoš, kteří fakticky vyhrožují tím, že rozvrátí republiku. Autorka zmiňuje i Marka Obrtela.

Vlastizrádci jsou ti, kteří hrozí šibenicemi, píše komentátorka. A zmiňuje Okamuru i Obrtela
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti imigrantům a za vystoupení z EU na Václavském náměstí

Vlastizrady se podle zákona dopouští ten, kdo rozvrací ústavní zřízení republiky ve spolupráci s cizí mocí, dopustí se sabotáže, teroristického útoku či jiného teroru. Z tohoto hlediska lze tedy říci, že se vlastizrady dopouštějí spíše nositelé šibenic než politici, kterým mají být údajně určeny.

„Pokud se ale nikým nezvoleni, nikým v Parlamentu ani v Senátu nezastoupeni, domáhají okamžitého uzavření hranic, vypovězení schengenské smlouvy a chtějí referendum, jehož podmínky vypsání stanoví Ústava ČR, a to vše hodlají činit pod nátlakem, tak se zdařile kriminalizují sami. Zvláště, pokud si osobují právo úkolovat bezpečností složky, včetně Armády České republiky,“ upozorňuje Zelená.

Bude popravčí špalek?

Autorka v této souvislosti zmiňuje i vojáka – lékaře Marka Obrtela, který vrátil získaná vyznamenání, když dospěl k závěru, že je NATO zločineckou organizací. Zelená ale podotýká, že už nevrátil plat, který za práci pro tutéž „zločineckou organizaci“ dostával. Téma uprchlíků ale představuje živnou půdu nejen pro Adama B. Bartoše, ale také pro lidi jako jsou Obrtel, Tomio Okamura nebo zakladatel Přátel Ruska v ČR Jiří Vyvadil. Okamura se ostatně má účastnit i další plánované akce Adama B. Bartoše.

„O tom, zda organizátoři tentokrát přivalí rovnou popravčí špalky nebo přijedou alegorické vozy s nákladem gilotin, se v programu nedočtete. O tom, že bude policie údajně provokovat, ale současně o výzvě, aby policie proti táboru lidu nezakročovala, o výzvě bývalým členům pohraniční stráže a k organizování táborů lidu a domobrany ve městech nad 50 tisíc obyvatel, se program zmiňuje detailně. O tom, že jakékoli ozbrojené složky v demokratickém státě zakládá jen stát, organizátoři taktně mlčí,“ pokračuje autorka.

Na Václavském náměstí ale proběhne také protiakce – schválená demonstrace, která chce upozornit na to, že o uprchlících mají rozhodovat námi zvolení politici, a ne davy v ulicích. Shrnuto a podtrženo, v Praze bude zřejmě v sobotu živo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…