Vloupání v centru Prahy. Policie prohledala přilehlou kavárnu

15.01.2018 15:30

KRIMI V domě v Náprstkově ulici v centru Prahy řádil koncem minulého pracovního týdne zloděj. Při zásahu v pozdních nočních hodinách policie prohledala i interiér přilehlé kavárny. Policisté se podívali až do kuchyně.

Vloupání v centru Prahy. Policie prohledala přilehlou kavárnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz

Činžovní dům v Náprstkově ulici 10 v samém centru Prahy se v noci z čtvrtka 11. ledna na pátek 12. stal místem menších policejních manévrů. Na místě byli spatřeni policejní vyšetřovatelé a několik uniformovaných policistů rovněž prohledávalo interiér přilehlé kavárny Kampus (bývalé kavárny Krásné ztráty). Podle informací ParlamentníchListů.cz se policisté podívali i do místností určených pro personál. Navštívit měli i kuchyni, tedy přípravnu pokrmů, a sklepní místnost. Podívali se i na toalety.

 A důvod? Lupič, který se vloupal do jedné z partají vedlejšího domu. „Na vámi zmiňovaném místě prošetřovali policisté případ krádeže vloupáním do jednoho z tamních bytů. Jelikož byla veliká pravděpodobnost, že se ještě pachatel nachází na místě, tedy buď přímo v nemovitosti, jejím vnitrobloku nebo dalších přilehlých prostorách, probíhalo na místě pátrání po této osobě,“ sdělil ParlamentnímListům.cz tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Odcizena byla podle Hulana pouze drobná elektronika, přičemž její hodnotu mluvčí neupřesnil. Oznámení přijala policie od poškozených. „Nenechavec vstoupil do interiéru nemovitosti. To, že je pachatel ještě na místě události, jsme se domnívali proto, že hlídky byly na místě během několika málo minut od přijetí oznámení a na základě dalších na místě prošetřováním zjištěných skutečností,“ upřesnil ParlamentnímListům.cz Hulan. Pátrání bylo ale podle vyjádření Policie ČR zatím ve „výsledku neúspěšné“.

Oblast kolem Náprstkovy ulice a přilehlé ulice Karolíny Světlé je v současné době v nočních hodinách velmi frekventovanou a vyhledávanou, a to zejména díky bujarému nočnímu životu, který se zde koncentruje díky vysokému počtu barů, kaváren a náleven. ParlamentníListy.cz hodlají situaci kolem krádeže i nadále bedlivě sledovat.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jonáš Kříž

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…