Ministerstvo vnitra připravilo první změny zákonů, které souvisejí s výbuchem muničního areálu ve Vrběticích a s tragédií v Uherském Brodu. Podle návrhu by se například do vydávání zbrojních průkazů měli více zapojit lékaři a obce. Vnitro chce také rozšířit pravomoci policie, která by mohla v některých případech vstoupit do obydlí držitele zbrojního průkazu a zajistit mu zbraně. Vyplývá to z materiálu zveřejněném na vládním webu. Návrh je v připomínkovém řízení.
Foto:
Daniela Černá
Popisek: Zapáskovaná oblast ve Vrběticích
Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.