Vnitrostranické referendum odvolalo místopředsedu pirátů Vašíčka

04.04.2017 9:59

Ve funkci místopředsedy České pirátské strany skončil Ivo Vašíček. Členové strany ho odvolali ve vnitrostranickém referendu. Vyčítali mu zejména jeho vystupování v médiích, které nereprezentovalo vůli většiny strany a které stranu v očích členů poškozovalo, sdělil ČTK vedoucí mediálního odboru pirátů Mikuláš Ferjenčík.

Vnitrostranické referendum odvolalo místopředsedu pirátů Vašíčka
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Vašíčkovo odvolání v referendu podpořilo 142 z 219 hlasujících členů, proti bylo 67 hlasujících. Odvolání pravděpodobně souviselo i s Vašíčkovou pozicí vůči Severoatlantické alianci, kterou by Vašíček nejraději opustil, uvedl Ferjenčík. „ČR je zakotvena v NATO a piráti změny v tomto stavu neplánují,“ dodal.

Vašíček podle tiskové zprávy pirátů připouští, že se v médiích odchýlil od většinového názoru ve straně. „Některé mé výstupy se mi nepovedly a bylo je možné dezinterpretovat. I proto jsem zřejmě ztratil mezi členy podporu,“ uvedl. „Předpokládám, že rozhodování členů ovlivnilo i několikaleté opakované působení v exekutivě strany, kdy jsem musel dělat i některá nepříjemná rozhodnutí,“ dodal.

Vašíček chce ve straně dál působit. Nyní je jejím zastupitelem v Jihomoravském kraji. Na jihomoravské kandidátce také ze čtvrtého místa kandiduje do Sněmovny.

Vedení pirátů v čele s Ivanem Bartošem získalo dvouletý mandát loni. Prvním místopředsedou je Vojtěch Pikal, druhým Martin Šmída a funkce třetího místopředsedy patří Jakubu Michálkovi, který zároveň vede zastupitelský klub strany v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

17:56 Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda komunistů Vojtěch Filip. Vláda, kterou dn…