Volák na Frekvenci 1: Česká justice se díky amnestii konečně nadechne

05.01.2013 17:58 | Zprávy
autor: nem

Člověk, který změnil české věznice. Tak se hovoří o Danielu Volákovi, náměstku ministra spravedlnosti. „Nemám ambici si to přičítat, myslím si, že je to lichá přezdívka,“ bránil se s úsměvem v rozhlasovém pořadu Pressklub na Frekvenci 1, kde hájil prezidentskou amnestii a informoval o jejím průběhu.

Volák na Frekvenci 1: Česká justice se díky amnestii konečně nadechne
Foto: Archiv DV
Popisek: Daniel Volák, první náměstek ministra spravedlnosti

 

Pozornost celé veřejnosti se v těchto dnech kvůli amnestii prezidenta Václava Klause stáčí k vězňům a jejich propouštění. Ministerstvo spravedlnosti tento velmi diskutovaný a také kritizovaný Klausův krok naopak vítá, a to i přes vědomí, že celý kolektiv v justici čeká minimálně jeden týden nepřetržitého pracovního výkonu. „Všichni dělají vše, co je v jejich silách, aby rozhodnutí prezidenta bylo realizováno,“ nešetřil chválou Volák.

Veřejnost je vystrašena čísly

Média podle Voláka straší veřejnost čísly, pro správné pochopení amnestie je ale prý nutno přesně vidět, koho se prezidentský pardon týká. V té nejvíce diskutované kategorii se nacházejí odsouzení lidé ve výkonu trestu, kteří jsou pouštěni na svobodu. „Tato kategorie je nejakutnější. Tito lidé musí být neprodleně propuštěni, aby nebylo omezováno jejich právo na svobodu,“ podotkl. Justice podle Volákova sdělení tuto kategorii úspěšně dokončuje, na svobodě se pohybuje k dnešnímu dni už 5020 amnestovaných vězňů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…