Volby ve věznici v Litoměřicích: Rath nemůže volit

12.10.2012 16:47

Bývalý středočeský hejtman David Rath se těšil, že v krajských volbách bude kandidovat, nyní však vzhledem ke svému vazebnímu stíhání nemůže ani volit. Byl totiž umístěn do vazební věznice mimo kraj svého trvalého bydliště, a proto podle zákona nemůže volit.

Volby ve věznici v Litoměřicích: Rath nemůže volit
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž

Rath již od května obývá vazební věznici v Litoměřicích, kde se volí nejen krajské zastupitelstvo, ale rovněž místní zástupce v Senátu. David Rath by si tak mohl vybrat z nabídky ministra obrany Alexandra Vondry, výrazného véčkařského místopředsedy Tomáše Jarolíma nebo Jiřího Šlégra, který patřil mezi politiky, kteří se zaručili za Rathovu bezúhonnost.

To by však mohl jen v případě, že by měl trvalé bydliště v Ústeckém kraji. Rath má však v občance uvedenu Hostivici, obec v sousedním Středočeském kraji. Proto v Litoměřické věznici volit nemůže. „Pan Rath má trvalé bydliště mimo Ústecký kraj, a proto volit nemůže, volit mohou jen ti, kteří trvalé bydliště mají v kraji,“ vysvětlil serveru TN.cz mluvčí věznice Jaroslav Kindl.

Lépe je na tom Pavel Kouda, bývalý náměstek hejtmanky Ústeckého kraje, kterého čachry s evropskými dotacemi rovněž přivedly do vazební věznice v Litoměřicích. Ten má trvalé bydliště v Ústeckém kraji a může tedy svým hlasem podpořit například svou nedávnou šéfku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…