Vondra má nového náměstka, Šedivého střídá generál Picek

16.08.2012 18:20 | Zprávy

Alexander Vondra bude mít na ministerstvu obrany nového státního tajemníka. Ve funkci prvního náměstka totiž Jiřího Šedivého vystřídá Vlastimil Picek, ještě donedávna vrchní velitel českého vojska. Musí však ještě opustit armádu a přejít do zálohy.

Vondra má nového náměstka, Šedivého střídá generál Picek
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vlastimil Picek

Bývalý náčelník generálního štábu armády Vlastimil Picek se stane prvním náměstkem ministra obrany. Nahradí Jiřího Šedivého, který odejde na funkci velvyslance České republiky při NATO. Své funkce se má ujmout od září, proto jej bývalý náčelník generálního štábu nahradí k 18. září. Mezitím musí generál opustit obranu a přejít do zálohy.

Generál Picek působil v čele generálního štábu od 1. března 2007 do 30. června letošního roku, kdy jej nahradil generál Petr Pavel. Generálem byl od roku 2001 a získal řadu českých i zahraničních vyznamenání. V armádě působil nepřetržitě od roku 1975. Působil mimo jiné jako náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky.

 


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav, čtk

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…