Vondra netuneloval, tvrdí šéf ProMoPra. Ve dvou denících

1.2.2011 9:25 dop.

Úterní Hospodářské a Lidové noviny přinášejí rozhovor s Jaroslavem Veselým, majitelem firmy ProMoPro, která měla Česku v době předsednictví EU zprostředkovat předražené zakázky. A oba rozhovory tvrdí to samé: k žádnému tunelu nedošlo.

Vondra netuneloval, tvrdí šéf ProMoPra. Ve dvou denících

Jako přes kopírák jsou Veselého odpovědi v obou denících. Nikdo nic netuneloval, zakázka byla v pořádku, naopak státu ještě ušetřila. A Alexandr Vondra? S Tím nikdy nejednal.

"Fakturovali jsme 496 milionů," řekl Veselý Hospodářským novinám. "Původně se mluvilo o 700 až 900 milionech, ale my jsme se dostali na polovinu."

Původní odhad 85 milionů se podle něj týkal jen techniky. "Bez montáží, bez demontáží, jen čisté železo, které se na akce půjčovalo. Na jednotlivé typy zasedání byly předem určené ceníky, které byly součástí smlouvy," vysvětlil Lidovým novinám. Vše bylo předem dané, nikdo nepodváděl.

Jsme nejlepší, museli jsme to dostat

Že zakázka proběhla bez tendru, Veselému divné nepřišlo. "Věděl jsem, že tu zakázku dostanu tak jako tak. Buď přímo, nebo přes někoho. Kdyby si vzali jinou českou firmu, stejně by s námi musela spolupracovat. Protože na takovou zakázku tady nikdo kromě nás nám nemá," vysvětlil. Prý poskytuje techniku i většině zahraničních firem.

Všechno má řádně zdokumentováno, všechno má doložené. "Tady je to všechno ve skříni. Nemám problém to doložit."

Přímo s Vondrou jsem nejednal

Veselý prý s Alexandrem Vondrou nikdy nejednal. Pákrát ho viděl, ale to je tak všechno. Je to pro něj vládní činitel. "Pro mě byl partnerem Radomír Karlík, potom tři technici, a když došlo na hádání se o peníze, tak paní Hendrichová," řekl pro LN.

Karlík byl tehdy šéf oboru logistiky a organizace a Hendrichová náměstkyně na ministerstvu pro evropské záležitosti.

Čtěte:

TOP 09 naznačuje, že by Vondra mohl rezignovat

Sledujeme: Kauzu Vondra

Foto: Zbyněk Pecák

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…