Vondra ocenil veterány, oštěpaře Železného i ombudsmana Motejla

27.10.2011 22:04

Ministr obrany Alexandr Vondra udělil 32 resortních vyznamenání. Jde o hrdiny druhé světové války, vojáky z Afghánistánu i nedávno zesnulého bývalého ombudsmana Otakara Motejla.

Vondra ocenil veterány, oštěpaře Železného i ombudsmana Motejla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra
Ministr obrany Alexandr Vondra uděloval ve Vojenském historickém ústavu na pražském Vítkově vyznamenání ze svého resortu. "Je to ocenění práce, která pro vás nebyla rutinou a povinností, ale stala se něčím víc," řekl ministr k oceněním pro vojáky. Z těch cenu dostali hrdinové z druhé světové války i veteráni z Afghánistánu.

"Ocenění si moc vážím. Je to pro mne odměna za odvedenou práci, hlavně za posledních šest měsíců mise v Afghánistánu," řekl Michal Kucharský, velitel týmu OMLT, který byl v misi i zraněn. Podle Vondry takoví lidé píší nové stránky českých vojenských dějin a šíří dobré jméno České republiky.

Související: Pomsta za Vondru: Říct "Bratři Mašínové jsou vrazi" je prý trestné

Posmrtně dostal Kříž obrany státu plukovník a člen druhého odboje Josef Churavý. Ten byl popraven ve stejný den na stejném místě jako Josef Mašín a někteří členové odbojové organizace Obrana národa.

Kromě vojáků Vondra ocenil i další, mediálně známější osobnosti. Zlatou lípu dostal oštěpař Jan Železný, chartista Jiří Gruntorád či dokumentaristka Kristýna Vlachová. "Nečekala jsem to a jsem šťastná. Vojáci, když dostávají vyznamenání, vždycky říkají 'Sloužím vlasti'. Tak jsem ministrovi taky zašeptala 'Sloužila jsem vlasti'," řekla po ceremonii zjevně dojatá filmařka Vlachová. V neposlední řadě byl oceněn i nedávno zesnulý první český ombudsman Otakar Motejl.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

14:05 Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

Uskupení Milion chvilek pro demokracii se smutkem oznámilo, že Český rozhlas ukončil spolupráci s je…