Votápek: Rusko je zaostalé. Udržuje konflikt na Ukrajině, aby na tom nebyla lépe

20.03.2018 9:34

Bývalý generální konzul v Rusku Vladimír Votápek se v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV.cz vyjádřil k ruským prezidentským volbám, ve kterých na následujících šest let zvítězil opět Vladimir Putin.

Votápek: Rusko je zaostalé. Udržuje konflikt na Ukrajině, aby na tom nebyla lépe
Foto: Oficiální twitterový účet Vladimira Putina
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Putin svou kariéru podle Votápka začal v době, kdy se konsolidovaly ceny ropy. „Ta ruská ekonomika najednou dostala jackpot,“ podotkl Votápek s tím, že země měla velké množství peněz k dispozici. „Životní úroveň Rusů se po nástupu Putina zlepšila,“ dodal. 

Video najdete ZDE.

Podle Votápka vyhrál nyní Putin díky propagandě, bezostyšně také využívá psychologické triky kolegů z tajných služeb. „Uměle rovněž udržuje konflikt na Ukrajině,“ podotkl mimo jiné Votápek. „V očích průměrného Rusa má být Ukrajina součástí Ruska,“ sdělil dále Votápek s tím, že Rusko je zaostalé a nemůže dovolit, aby Ukrajina na tom byla lépe. 

„On nemusí dobýt Kyjev a instalovat tam zpětně nějakého satrapu, jemu stačí, že tam budou panovat nějací zkorumpovaní oligarchové,“ dodal. 

Co si však Votápek myslí, že Putin rozhodně není neomezeným vládcem. „Putin není ani hrůzovládce jako Stalin. Musí dodržovat jistý konsenzus svého okolí. Ruští analytici to nazývají politbyrem,“ podotkl Votápek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

12:31 Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

REPORTÁŽ Spisovatel a novinář Milan Syruček navštívil tento týden Evropský parlament ve Štrasburku, …