Vrátím se, pomůžu vám, nabízí ČSSD „Paroubkův“ Petr Benda

12.12.2016 7:21

Pětačtyřicetiletý Petr Benda, jehož éru v sociální demokracii provázela kontroverzní pověst, teď zvažuje, zda se znovu vrátit do vysoké politiky a pomoci ČSSD k lepšímu volebnímu výsledku. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Vrátím se, pomůžu vám, nabízí ČSSD „Paroubkův“ Petr Benda
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Mítink DSSS v Ústí nad Labem: Zleva Petr Benda (NS-LEV21), uprostřed Marián Kotleba, vedle něj šéf dělnické strany Tomáš Vandas.
reklama

Poslední roky své politické kariéry Benda spojil s národními socialisty LEV 21, ale tato strana se na politické scéně příliš neprosadila. Do posledních krajských voleb pak šel s radikální DSSS, která by o další partnerství s ním stála.

„Tato kapitola pro mě samozřejmě není uzavřená. Stejně jako Jiří Paroubek komunikuji s některými lidmi ze sociální demokracie na úrovni města, okresu i kraje. Uvidím, jak se bude situace vyvíjet dál a co přinese nejbližší budoucnost,“ sdělil serveru Lidovky. cz o svých současných kontaktech s ČSSD Petr Benda.

Celý text je ZDE.

Dodává, že jeho pomoc sociální demokracii by mohla mít několik podob. „Mohu jí pomoci prostou podporou ve volbách. Nebo pro ni pracovat v rámci volební kampaně nebo třeba za ni v nějakých volbách kandidovat,“ vyjmenoval bývalý předseda severočeských sociálních demokratů.

Server ale upozorňuje, že Bendův případný návrat výrazně komplikuje jeho pověst. Jeho stranickou vládu provázela podezření z nabírání takzvaných černých duší, což byli účelově přijímaní členové, kteří měli hájit Bendovy zájmy uvnitř strany. Benda vlastnil značné jmění. Podle svých slov vydělal první peníze na provozu dvou teplických diskoték. Poté začal podnikat v realitách s podnikatelem Jaroslavem Slaninou. V Teplicích a okolí vlastnil desítky nemovitostí a pozemků. „Odhaduji, že jde o majetek v řádu stovek milionů,“ řekl Benda v roce 2009 serveru iDNES.cz.

Pozice Bendy slábla po sněmovních volbách v roce 2010, kdy padl Jiří Paroubek. Benda nakonec ustoupil sílícím vnitrostranickým oponentům, svou pozici vyklidil a na podzim 2011 odešel s Paroubkem do LEV 21. Od té doby se sociální demokracie na severu Čech výrazně proměnila. Tamější straníci proto o případném návratu Bendy příliš slyšet nechtějí.

„Nedovedu si představit, že by se tito lidé měli do ČSSD vrátit. O to víc je to nemyslitelné právě v Ústeckém kraji, který tolik poškodili. Jsem si jist, že podobně to vnímá většina členů v kraji. My opravdu žádnou ‚pomoc‘ ani ‚záchranu‘ od pánů Paroubka a Bendy nepotřebujeme,“ řekl serveru Lidovky.cz současný krajský předseda strany Miroslav Andrt.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

O čem mluvíte?! Naštvaný Babiš: Už se ke covidu nebudu tolik vyjadřovat

7:13 O čem mluvíte?! Naštvaný Babiš: Už se ke covidu nebudu tolik vyjadřovat

Andrej Babiš vyzývá lidi, aby táhli za jeden provaz a respektovali opatření vlády v boji s koronavir…