Vrchol arogance a papalášství. Václav Klaus nevěří, že Arenberger svá slova mohl myslet vážně

12.04.2021 21:42

Nad novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem se vcelku rychle v jeho úřadování stahují mračna. Nevoli vyvolal především jeho výrok o omezení shromáždění lidí i přes to, že to pandemický zákon neumožňuje. Sklidil za to výraznou kritiku. Mezi věhlasné odpůrce se postavil i jeden z veřejných kritiků vládních opatření, bývalý prezident Václav Klaus. Ten pro server Novinky.cz uvedl, že Arenberger by se měl více věnovat studiu pandemického problému než se „producírovat před kamerami“. Arenberger pak v pondělí uvedl, že na sportovní ploše může být šest dvojic.

Vrchol arogance a papalášství. Václav Klaus nevěří, že Arenberger svá slova mohl myslet vážně
Foto: Repro XTV
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Klaus

Na úvod svého rozhovoru neskrýval jisté rozčarování nad novopečeným šéfem resortu zdravotnictví, do kterého většina společnosti vkládala velké naděje. „O dosavadních opatřeních vlády jsem si nemyslel nic dobrého a říkal jsem to vždy nahlas. Teď, kdy jsme čekali pozitivní změnu, kdy jsme předpokládali, že vláda ví, že už je akutní fáze epidemie covidu víceméně za námi, kdy jsme si mysleli, že jsou fanatičtí vyhlašovatelé koronavirových děsivých scénářů už postaveni na vedlejší kolej, jsme dostali nového ministra, který se uvedl zcela absurdním zpřísněním shromažďování lidí. To má očekávání zcela rozbilo,“ lamentoval Klaus na serveru Novinky.cz a kroutí hlavou nad skandálním výrokem ministra o tom, že vláda bude čekat, až omezení shromáždění shodí ze stolu soud.

„Myšlenka, že vláda ví, že je to špatně a že „bude čekat, až to shodí soud“, což je výrok nového pana ministra, je téměř neuvěřitelná. Je to vrchol arogance a papalášství. Zapomíná se, že jde o zásah do životů milionů lidí,“ nestačí se divit bývalý prezident s tím, že z obecného hlediska nesouhlasí ani s názory odborníků, kteří před rychlým rozvolňováním varují.

„Odbornictví tohoto typu popírám. To je něco jiného než být odborníkem na kardiovaskulární nebo onkologické problémy. Nevěřím, že v epidemiologii existují takové nesporné pravdy. Odborníci typu pana Kulveita či Smejkala jsou propagátory omezování lidské svobody, nikoli altruistickými bojovníky za lidské zdraví,“ upozorňuje a Arenbergerovi vzkazuje „více studovat problém než se producírovat před kamerami.“

Na hřišti dovoleno šest dvojic

Šéf zdravotnictví na svém twitteru v pondělí uvedl další úpravu shromažďování při sportu. „Na venkovní sportovní ploše se sportuje ve dvojicích, přičemž na jedné sportovní ploše může být takových dvojic maximálně šest. Minimální vzdálenost mezi dvojicemi je deset metrů,“ napsal s tím, že se tak dohodli společně s premiérem a zástupci sportovního prostředí v neděli večer. 

 Z neděle na pondělí skončil nouzový stav v Česku. Podle premiéra Babiše (ANO) se už prodlužovat nebude. Země tak bude postupovat podle krizového zákona.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

15:41 „Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

Vánoční trhy bez podmínek navzdory vládnímu zákazu a proti diskriminaci malých podnikatelů. Jiří Jan…