Vrcholí pietní vzpomínky na oběti komunismu a Miladu Horákovou

27.06.2012 6:22

Dnes vrcholí pietní vzpomínky na oběti komunistického režimu a na popravenou československou političku Miladu Horákovou, která se stala symbolem odporu proti totalitě. Vzpomínkové akce se uskuteční v Praze, Terezíně či Liberci.

Vrcholí pietní vzpomínky na oběti komunismu a Miladu Horákovou
Foto: ustrcr.cz
Popisek: Milada Horáková popravená v roce 1950

U pomníku obětem komunismu v Praze na Újezdě se koná vzpomínkový akt v 10:00. Sejdou se tam zástupci politické scény a armády. Pomník byl odhalen v roce 2002, ztvárněné postavy symbolizují politické vězně.

Pietní akt v Praze i Terezíně

Zástupci prezidentské kanceláře, politické scény a organizací politických vězňů uctí památku Milady Horákové na nádvoří pankrácké věznice, kde byla 27. června 1950 po vykonstruovaném procesu popravena. Pietní akt k uctění Horákové se koná také například v pamětní síni v bývalém krematoriu v Malé pevnosti Terezín, lidé v Liberci budou vzpomínat u památníku obětem komunismu.

Horáková byla národně socialistická politička popravená za údajné spiknutí a velezradu během politických procesů za komunistického režimu v 50. letech. Byla jedinou popravenou ženou. Kvůli neústupnosti při procesu se stala symbolem odporu proti komunistické straně a vzhledem k účasti v protinacistickém odboji proti totalitě vůbec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

11:15 VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

Italský ministr vnitra Matteo Salvini ustoupil premiérovi Giuseppe Contemu. Itálie v sobotu povolila…