Vrcholí pietní vzpomínky na oběti komunismu a Miladu Horákovou

27.06.2012 6:22

Dnes vrcholí pietní vzpomínky na oběti komunistického režimu a na popravenou československou političku Miladu Horákovou, která se stala symbolem odporu proti totalitě. Vzpomínkové akce se uskuteční v Praze, Terezíně či Liberci.

Vrcholí pietní vzpomínky na oběti komunismu a Miladu Horákovou
Foto: ustrcr.cz
Popisek: Milada Horáková popravená v roce 1950
reklama

U pomníku obětem komunismu v Praze na Újezdě se koná vzpomínkový akt v 10:00. Sejdou se tam zástupci politické scény a armády. Pomník byl odhalen v roce 2002, ztvárněné postavy symbolizují politické vězně.

Pietní akt v Praze i Terezíně

Zástupci prezidentské kanceláře, politické scény a organizací politických vězňů uctí památku Milady Horákové na nádvoří pankrácké věznice, kde byla 27. června 1950 po vykonstruovaném procesu popravena. Pietní akt k uctění Horákové se koná také například v pamětní síni v bývalém krematoriu v Malé pevnosti Terezín, lidé v Liberci budou vzpomínat u památníku obětem komunismu.

Horáková byla národně socialistická politička popravená za údajné spiknutí a velezradu během politických procesů za komunistického režimu v 50. letech. Byla jedinou popravenou ženou. Kvůli neústupnosti při procesu se stala symbolem odporu proti komunistické straně a vzhledem k účasti v protinacistickém odboji proti totalitě vůbec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…