Úvodem rozhovoru se Komárek vyjádřil k tomu, co se děje s naší společností. „Společnost se zcela určitě proměňuje. Když už covid přišel a začaly všechny ty kampaně, tak bylo jasné, že je to nějaký přelom podobný roku 1914. Předtím dlouhé období klidu, růstu, blahobytu, poměrně právního státu, a to celoplanetárně. Tenkrát to bylo trochu delší, ale svět šel pomalu. Roku 1816 skončily napoleonské války a v roce 1914 vypukla první světová,“ poznamenává s dovětkem, že ve společnosti se zkrátka naakumuluje spousta rozporů nebo nesouběhů.
„My například máme konstrukci státu z konce 19. století, zatímco informační technologie jsou z 21. století, a takovýchto věcí je strašně moc. A potom se najednou starý systém začne jakoby hroutit a hroutí se vždycky za nějakého poměrně velkého rachotu a utrpení. Koneckonců tenkrát byl vyvolávací moment ještě menší, nežli je epidemie,“ poznamenal s pomyšlením na Sarajevo Komárek. Podle svých slov nemá nyní obavu, že by lidstvo a civilizace zanikly, ale čeká nás prý možná mnoho perných let.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID-19
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.