Všechno zakázali. Ale Češi se baví. I na Babišův účet

10.03.2020 15:46

Už před vyhlášením zákazu se někteří lidé na českém internetu koronavirem bavili, ale zákaz hromadných akcí nad 100 lidí otevřel stavidla. 101 dalmatinů, recesní akce, kondolence Kočkovým. Kreativita byla zřejmě zákazem shromažďování povzbuzena.

Všechno zakázali. Ale Češi se baví. I na Babišův účet
Foto: Repro Twitter
Popisek: 99 dalmatinů
reklama

Jednak se rozmohly recesistické akce. Už zítra by se měla na Václavském náměstí uskutečnit „Demonstrace proti zákazu hromadných akcí nad 100 lidí“. „Pojďme se sejít a v hojném počtu demonstrovat proti zákazu hromadných akcí nad 100 lidí. PS: koronavirus a dobrou náladu s sebou!“ píše pořadatel akce, ale dodává, že varuje, že se ve skutečnosti nic nekoná.

Dále už byla založena akce „Rabování V EDENU“, tedy v nákupním domě Tesco Eden. Ta by se měla uskutečnit už dnes. „VYZÝVÁM VŠECHNY, CO SE NEZÁSOBILI !! POJĎME HROMADNĚ VYRABOVAT EDEN, NEŽ NÁM ZAVŘOU I OBCHODY A TI, CO SE ZÁSOBILI, SE budou smát NÁM, NEPŘIPRAVENÝM!! Dnes V 18:00 TO VYPUKNE SRAZ U FONTÁNY !!! Pozvěte všechny !!!“ vyzývá pořadatel počtem vykřičníků, který si nezadá se statusem Jana Hrušínského.

Ušetřena nezůstala ani animovaná klasika 101 dalmatinů. Počet se prý v souladu s nařízením snižuje na 99.

Advokátka Klára Long Slámová už také kondolovala rodinné firmě Kočků, protože zavřená bude na jaře i Matějská pouť.

„Babišův politický kompars, zvaný ANO, má sice o něco více než 100 lidí, ale naštěstí se nepotřebuje scházet, protože ředitel firmy vše zvládne sám. Vnitrostranická demokracie tak není, díky bohu, kvůli koronaviru v ohrožení,“ poznamenal komentátor Jiří Pehe.

„Co víme zcela jistě? Brna se zakaz shromažďování nad 100 lidí ani zdaleka nedotkne!“ dodával k tématu marketér Michael Skřivan.

A jak si všiml vysokoškolský pedagog Petr Bartoň, koronavirus ovlivňuje už i pravopis. Rektor Univerzity Karlovy poslal dopis, kde bylo žákům doporučeno „zvážit možnosti distančního zdělávání“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…