Všichni poslanci ODS podpoří daňový balíček, řekl Stanjura

07.11.2012 10:40

Všichni poslanci ODS podpoří daňový balíček, důchodovou reformu a církevní restituce. Občanští demokraté budou mít takzvané dvouhvězdičkové, tedy prakticky závazné hlasování. Novinářům to po dnešním jednání frakce řekl její předseda Zbyněk Stanjura. ODS se ale také bude podle něho snažit přesvědčit souzeného Romana Pekárka, který má nově nastoupit do sněmovny, aby se v budoucnu vzdal mandátu.

Všichni poslanci ODS podpoří daňový balíček, řekl Stanjura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura
reklama

Nástup Pekárka do sněmovny není pro ODS podle Stanjury jednoduchá situace, ze zákona má ale na mandát jako náhradník nárok. „My se ho budeme snažit přesvědčit, aby na poslanecký mandát rezignoval," uvedl Stanjura. V dnešním hlasování o důležitých předlohách by ale měl Pekárek koalici pomoci.

Ruku zvedne i Šťastný, ale...

Tři revoltující poslanci ODS  - Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr  - dnes v souvislosti s vládním daňovým balíčkem mandát složili. Nechtěli zvýšení daní podpořit. Pekárek a další nástupci, exposlanec Pavel Bohatec a náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek, se už účastnili jednání frakce ODS.

Pro balíček zvedne ruku i Boris Šťastný (ODS), kterému vadilo zavedení dodatečného zdanění lidí s vyššími příjmy. Šťastný novinářům řekl, že ODS se na klubu zavázala, že se bude snažit prosadit zrušení této solidární daně spolu se zrušením takzvané superhrubé mzdy s koncem roku 2013.

„Fakticky to znamená, že má mnohaměsíční snaha tuto věc vygumovat z balíčku není možná, existuje ale jasný politický závazek, že ODS bude činit kroky, aby daň platila jen pro rok 2013," uvedl Šťastný.

Daňový balíček by měl projít ve vládní podobě. Výjimkou budou změny v příspěvku na bydlení. Koalice se dohodla, že tuto část z předlohy úplně vypustí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …