Vůči vzkazům od premiéra jsem imunní, tvrdí policejní šéf Lessy

18.07.2011 9:34 | Zprávy

Policejní prezident Petr Lessy se před pár týdny razantně ohradil proti zastavení vyšetřování korupce bývalého ministra Pavla Drobila, za což si vysloužil kritiku jeho spolustraníka a předsedy vlády Petra Nečase. V rozhovoru pro týdeník Respekt k tomu policejní šéf uvádí, že je vůči podobným vzkazům imunní.

Vůči vzkazům od premiéra jsem imunní, tvrdí policejní šéf Lessy

Policejní prezident Petr Lessy si vysloužil před několika týdny nevoli předsedy vlády Petra Nečase, když se ze zahraniční dovolené ohradil proti zastavení vyšetřování korupce bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila. „Osobně mě slova pana premiéra dosti zamrzela. Nevím, zda jsem to měl brát jako jakýsi vzkaz. Jestli ano, tak jsem vůči tomu imunní," prohlásil Lessy v rozhovoru pro týdeník Respekt.

Ve zmíněném případu mu vadilo vyjádření městského státního zastupitelství, že se policie shodla s rozhodnutím státní zástupkyně a odložila vyšetřování, když důkazní materiály jsou v takovém stavu, že by bylo potřeba pokračovat ve vyšetřování. I proto Lessy uvítal, že si nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman vyžádá spis k dohledové prověrce. „Pokud dá policii povolení dál vyšetřovat, budeme případ samozřejmě dál šetřit," řekl k Drobilově kauze policejní prezident.

S Rakušany ani Švýcary se česká policie nepoměřuje

Toho nijak nevzrušuje, že až na základě zjištění rakouských detektivů se čeští policisté dozvěděli, že si ve věci pořízení transportérů Pandur měl říci Marek Dalík o půlmiliardový úplatek, nebo že vytunelování Mostecké uhelné společnosti včetně konkrétních úplatků pro lidi blízké expremiéru Stanislavu Grossovi rozkryla švýcarská policie.

„Dnes je svět tak provázán, že když se ty obchody dějí přes hranice, jsme odkázáni na zahraniční pomoc. A to se v uvedených případech přirozeně stalo," vysvětluje Lessy, jehož těší, že se tyto případy dál vyšetřují. „Na vině mohla být řada byrokratických překážek," poukázal policejní šéf na to, že zrušil opatření, podle něhož bylo nutné hlásit jakékoli korupční případy vedení útvaru ihned, jakmile se o něm dotyčný detektiv poprvé dozvěděl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Proč jste nepodpořil zákon, který měl zajistit lepší dostupnost léků a lékáren?

Přijde mi, že se tu opět staví byznys nad zájmy lidí, a v tomto případě i nad zdraví. Nebo co podle vás bylo na zákoně špatného? A proč se u nás pořád nahrává jen těm velkým hráčům? Podívejte se, co to způsobilo třeba v obchodech, ale další příklad jsou třeba operátoři. Proč tu pořád není další, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak se množí liberálové?

21:17 Jak se množí liberálové?

KOMENTÁŘ KARLA ŠEBESTY Nebude se množit, to je jenom dobře. Podobné reakce se nacházejí u mnoha vide…