Vy nacionalisté a nenávistníci, já jsem váš protivník a nevzdám se, volal Macron. Od Salviniho přiletěla pádná odpověď. Institut rozebírá, kdo z nich získá na svou stranu Evropu

09.09.2018 13:18

Italský ministr vnitra Matteo Salvini po nedávné schůzce s maďarským premiérem Viktorem Orbánem prohlásil, že jsme blízko historickému bodu obratu na úrovni celého evropského kontinentu. Setkání přitom označil za první z dlouhé série schůzek, které změní osud nejen Itálie a Maďarska, ale i celého evropského kontinentu. Předseda maďarské vlády zdůraznil, že potřebujeme novou Evropskou komisi, která se zaváže k obraně evropských hranic. Stejně tak po volbách do Evropského parlamentu potřebujeme takovou Komisi, která nebude trestat země, jako je Maďarsko, které chrání své hranice. O schůzce obou politiků a nesouhlasných reakcích jejich odpůrců v čele s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem referoval vedoucí pracovník Gatestone Institute Soeren Kern.

Vy nacionalisté a nenávistníci, já jsem váš protivník a nevzdám se, volal Macron. Od Salviniho přiletěla pádná odpověď. Institut rozebírá, kdo z nich získá na svou stranu Evropu
Foto: literarky.cz
Popisek: Kancléřka Merkelová a prezident Macron
reklama

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost především o tom, co před ní mainstreamová média tají. Autorem následujícího textu, který vyšel 1. září v anglickém originále, je Soeren Kern, vedoucí spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku. Pro českou verzi Gatestone Institute ho přeložili Helena Kolínská a Libor Popovský a ParlamentníListy.cz ho publikují v plném znění.

Maďarský premiér Viktor Orbán a italský ministr vnitra Matteo Salvini se zavázali vytvořit „protiimigrační osu“, která bude zaměřena na boj proti promigrační politice Evropské unie.

Orbán a Salvini se během svého setkání v Miláně 28. srpna 2018 zavázali, že se spolu s Rakouskem a Visegrádskou skupinou - Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Slovenskem - postaví proti promigrační skupině zemí EU vedené francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.