Vy, vítači, jste stvořili teroristu Baldu! Poslanec Volný burácel ve Sněmovně a mnoho lidí naštval. Našel ale i důrazné zastání a souhlas

03.02.2019 9:59

Poté, co poslanec Lubomír Volný (SPD) předvedl v pátek výbušné vystoupení, v němž vyzýval kolegu Jana Birkeho (ČSSD) k fyzické konfrontaci, rozdělili se lidé na dva názorové tábory. Zatímco jedni ho ostře kritizují za nevhodné chování, jež nemá na půdě Poslanecké sněmovny co dělat, jiní mu fandí. Mezi ty, co jej v jeho počinu podporují, se svým twitterovým příspěvkem zařadil také sociolog Petr Hampl. „Je to odvážný a statečný člověk,“ chválí Volného.

Vy, vítači, jste stvořili teroristu Baldu! Poslanec Volný burácel ve Sněmovně a mnoho lidí naštval. Našel ale i důrazné zastání a souhlas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl
reklama

Hampl pečlivě páteční sněmovní záběry sporu – kvůli novele zákona o pobytu cizinců – mezi Volným a Birkem zhlédl a slovy chvály na poslance SPD nešetřil. „Pan poslanec Volný je statečný a odvážný člověk,“ řekl jasně. Volný se v souvislosti s migrací totiž tvrdě opřel do Evropské unie a prohlásil také, že za případem seniora nepravomocně odsouzeného za terorismus jsou takzvaní vítači. Prohlásil také, že Evropská unie je kafkovský svět, který buduje „supertotalitu“. „Evropská unie je zkáza Evropanů a zkáza Evropy,“ zmínil Volný.

Jako jeden z mála tak podle Hampla dělá to, co by měli dělat všichni. „Hájí normální lidi proti samozvaným pseudoaristokratům. Tohle je demokracie! A ne rozdělování pašalíků, nebo pokusy převychovávat či dokonce vyměňovat obyvatele,“ zdůraznil sociolog.

Pro ty, co Volného za jeho agresivní počin kritizují, má jasný vzkaz: „Jestli se to papalášům z tzv. ‚demokratických stran‘ nelíbí, ať se přestěhují do Severní Koreje. Tam budou mít jistotu, že vládce nebude nikdo rušit.“

V reakcích, které jeho názor vyvolal, se dočkal velkého souhlasu. Místo tepání se zde nešetřilo uznáním. Michal Šmrha poznamenal, že i Volný je jen člověk a má jen jedny nervy. Drží mu prý palce a doufá, že současný tlak Volný ustojí.

I uživatelku Soňu Hamplův komentář potěšil. Je prý výstižný a číst jej je pro ni jako pohlazení. Připojili se i další, kteří zopakovali sociologova slova, že šlo o odvážné a státnické vyjádření názoru.

Poslanec SPD Lubomír Volný si to v pátek ve Sněmovně při slovní přestřelce hodlal „vyřídit za dveřmi“ se sociálním demokratem Janem Birkem. Poslanci se navzájem uráželi a padla i slova o „vymývání mozků“ a vytvoření „teroristy Baldy“. „Jste to vy, vítači, kteří jste vytvořili pana Baldu,“ řekl také u řečnického pultíku poslanec hnutí SPD Tomia Okamury. Vystoupení poslance Volného, který vyzval kolegu k fyzické konfrontaci, provázelo bouchání do lavic.

Volný svůj výbuch odůvodňoval tím, že nastavil pouze zrcadlo Birkeho primitivitismu a agresi, kterou na něj projevoval z lavice. Odmítá, že by někomu vyhrožoval. Několikrát zopakoval, že se nestydí ani za jediné písmenko, které na půdě Poslanecké sněmovny pronesl a s radostí sobě vlastní je kdykoliv komukoliv zopakuje. Jeho vystoupení nepřekousli lidovci, ti nakonec vyzvali vedení Sněmovny, aby vyvodilo z Volného chování „patřičné závěry“ a případně aby věc postoupilo příslušnému sněmovnímu výboru. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

13:54 Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se postavil proti spolupráci s Ruskem. V účasti R…