Vy, vítači, jste stvořili teroristu Baldu! Poslanec Volný burácel ve Sněmovně a mnoho lidí naštval. Našel ale i důrazné zastání a souhlas

03.02.2019 9:59 | Zprávy
autor: nab

Poté, co poslanec Lubomír Volný (SPD) předvedl v pátek výbušné vystoupení, v němž vyzýval kolegu Jana Birkeho (ČSSD) k fyzické konfrontaci, rozdělili se lidé na dva názorové tábory. Zatímco jedni ho ostře kritizují za nevhodné chování, jež nemá na půdě Poslanecké sněmovny co dělat, jiní mu fandí. Mezi ty, co jej v jeho počinu podporují, se svým twitterovým příspěvkem zařadil také sociolog Petr Hampl. „Je to odvážný a statečný člověk,“ chválí Volného.

Vy, vítači, jste stvořili teroristu Baldu! Poslanec Volný burácel ve Sněmovně a mnoho lidí naštval. Našel ale i důrazné zastání a souhlas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Hampl pečlivě páteční sněmovní záběry sporu – kvůli novele zákona o pobytu cizinců – mezi Volným a Birkem zhlédl a slovy chvály na poslance SPD nešetřil. „Pan poslanec Volný je statečný a odvážný člověk,“ řekl jasně. Volný se v souvislosti s migrací totiž tvrdě opřel do Evropské unie a prohlásil také, že za případem seniora nepravomocně odsouzeného za terorismus jsou takzvaní vítači. Prohlásil také, že Evropská unie je kafkovský svět, který buduje „supertotalitu“. „Evropská unie je zkáza Evropanů a zkáza Evropy,“ zmínil Volný.

Jako jeden z mála tak podle Hampla dělá to, co by měli dělat všichni. „Hájí normální lidi proti samozvaným pseudoaristokratům. Tohle je demokracie! A ne rozdělování pašalíků, nebo pokusy převychovávat či dokonce vyměňovat obyvatele,“ zdůraznil sociolog.

Pro ty, co Volného za jeho agresivní počin kritizují, má jasný vzkaz: „Jestli se to papalášům z tzv. ‚demokratických stran‘ nelíbí, ať se přestěhují do Severní Koreje. Tam budou mít jistotu, že vládce nebude nikdo rušit.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…