Zatím místní demonstrace by se tak mohly „zvrhnout“ v masové celostátní hnutí, které by nakonec hrozilo svržením režimu, podobně, jako tomu bylo v roce 2013, píše Haas s tím, že toto varování pronesl na tiskové konferenci v Kyjevě ukrajinský politolog Vadim Karasev, ředitel Institutu globálních strategií.
„Vidíme, že systémové reformy buď nebyly vůbec zahájeny, nebo byly pozastaveny, nebo se zvrhly a nejsou už reformami, ale deformacemi, které ničí existující více či méně účinné vztahy v mnoha odvětvích,“ řekl expert a dodal, že příkladem jsou odvětví dopravy na Ukrajině, medicína a dalších obory.
Protesty proti „reformátorům“ se již rozhořely v několika ukrajinských oblastech a z místních projevů nespokojenosti se může stát něco daleko většího.
„V důsledku toho se mohou místní Majdany slít v jednu hlubokou řeku, rozvířenou protesty. Dovolte mi, abych vám připomněl, že rok 2013 začal rovněž zdánlivě dobře. Prvním varováním byl ‚daňový Majdan“, pak ‚Vradievka“ a další protesty. A pak se řeka vylila z břehů. Dnešní vláda by se měla zamyslet. Nereaguje na protesty. Ale mezi tím se v lidech hromadí nespokojenosti, výbušná nálož hněvu, která hledá roznětku,“ cituje Haas Karaseva.
O něco později pak Haas doplnil informaci, která se objevila v ukrajinském tisku. A sice, že skupina nejméně 10 poslanců Nejvyšší rady má v úmyslu odejít z řad bloku Petro Porošenka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam