Vydělává na odškodné? Bartík, který šířil, že prezident Zeman umírá, má hodně zvláštní přivýdělek

28.11.2017 19:51

Svatopluka Bartíka coby radního městské části Brno-střed pravděpodobně většina občanů České republiky dlouho neznala. Nedávno na sebe však strhl pozornost, když na sociální síti Facebook napsal, že prezident Miloš Zeman je těžce nemocen, má rakovinu a čeká ho už jen pár měsíců života. Teď na sebe Bartík upozorňuje znovu. Čím?

Vydělává na odškodné? Bartík, který šířil, že prezident Zeman umírá, má hodně zvláštní přivýdělek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Kolem uvolněného radního městské části Brno-střed Svatopluka Bartíka (Žít Brno) se nedávno strhla bouře. Bartík na sociální síti Facebook napsal, že prezident Miloš Zeman je těžce nemocen a má před sebou jen pár měsíců života. Z obeznámeného zdroje, který ovšem nechtěl odhalit, se prý Bartík dozvěděl, že Miloš Zeman se vyrovnává s rakovinou. Hrad okamžitě přešel do protiútoku. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček informaci označil za lživou a pohrozil, že Kancelář prezidenta republiky bude požadovat omluvu a odškodné ve výši až pět milionů korun.

Po pár dnech se Bartík rozhodl, že na sebe upozorní jinak. Rád by občany přiměl ke kandidatuře v nadcházejících komunálních volbách, které Česko čekají příští rok, byť o několik měsíců později  než volba prezidenta, která proběhne už v lednu. Komunální volby se uskuteční pravděpodobně na podzim.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Bartík hodlá pořádat kurzy pro občany, kteří se v těchto volbách rozhodnou kandidovat. Na serveru NaučmeSe.cz se lze dočíst, že kurz už absolvovalo 145 spokojených účastníků a Bartík by rád získal další.

„Kdo se chystá kandidovat v roce 2018 do městského či obecního zastupitelstva, má nejvyšší čas začít promýšlet strategii, budovat síť příznivců a dostávat se do povědomí spoluobčanů. Ukážu vám, jak na to – čistě prakticky s orientací na váš co nejlepší volební výsledek,“ slibuje na serveru zastupitel městské části.

Další informace o kurzu naleznete zde.

Účastníky kurzu chce naučit, jak formulovat své vize a postoje, aby zaujali své spoluobčany. Kromě toho se budoucí kandidáti dozvědí, jak vystupovat v médiích, dozvědí se, kdy s kampaní začít a jak na svou stranu získat co nejvíce voličů, a to co nejlevnější cestou.

„Účastník kurzu obdrží stručná skripta shrnující vše podstatné z kurzu. Navíc má každý absolvent u mne zdarma jednu hodinu konzultace, kterou lze čerpat i navíckrát e-mailem či telefonicky, případně i na osobní schůzce (naplánované po předchozí domluvě v Praze či v Brně),“ slibuje Bartík.

A kde načerpal zkušenosti, které hodlá předávat?

„Moje rady jsou podložené vlastní praxí. V roce 2006 a posléze i v roce 2014 jsem úspěšně kandidoval do zastupitelstva Městské části Brno-střed. Od roku 2000 jsem vedl necelou desítku volebních kampaní do senátu, komunálních i krajských voleb (4Koalice, Strana zelených, nezávislí kandidáti za SZ a TOP 09) a dalších veřejných kampaní (kampaň k brněnskému referendu v r. 2004). U dalších volebních kampaní jsem poskytoval strategické poradenství, příp. koučink klíčových kandidátů,“ prozrazuje uvolněný radní brněnské městské části.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

17:56 Reportáž Slonkové a Kubíka letí ze stolu. Čerstvé vyjádření šéfa komunistů v Českém rozhlasu

Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda komunistů Vojtěch Filip. Vláda, kterou dn…