Vymyšlené odbornosti. „Kubek kryje podvodníka.“ Přišlo varování před „experty“

13.12.2024 11:09 | Monitoring

V období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění, veterinář Roman Kovařík varuje před obelháváním veřejnosti. Někteří lékaři vystupují pod označením specializace, která oficiálně neexistuje, jako například vakcinolog. Označení podle jeho slov používají ti, kteří podporují preventivní podávání vakcín. Novinářka Angelika Bazalová poukázala na případ muže, kteří se zase prezentuje jako patolog, přestože k této specializaci nemá odpovídající kvalifikaci ani složené příslušné zkoušky.

Vymyšlené odbornosti. „Kubek kryje podvodníka.“ Přišlo varování před „experty“
Foto: Repro XTV
Popisek: Prezident ČLK Milan Kubek v debatě na XTV

„Šíří se tu nějaké konspirace a dezinformace, že vakcinologie je jakási věda. No není, žádný takový vědní obor neexistuje.

To jen lékaři, kteří fandí preventivnímu podávání vakcín, si říkají vznešeně vakcinologové, klidně by si mohli říkat vakcinátoři nebo nějak podobně,“ upozornil Kovařík na svém facebooku.

Argumentuje také tím, že v informačním prostoru je termín „vakcinologie“ spojován především s časopisem České vakcinologické společnosti, jejíž název odvozuje na neexistující vědu. „Jediné, co v informačním prostoru pod pojmem ‚Vakcinologie‘ je k nalezení, tak časopis České vakcinologické společnosti, která svůj název odvozuje od neexistující vědy. Pokud budete hledat pojem ‚Vaccinology‘, nenajdete vůbec nic jiného, než že na to, aby se někdo stal vakcinologem si může udělat kurz, protože na magisterské úrovni se to studovat nedá. Ono ani není co studovat,“ upozornil veterinář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jak sem nastoupili, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseD , 13.12.2024 11:59:14
údajní lékaři z Ukrajiny, Bulharska, zemí bývalého SSSR, tak již nikdo neví, kdo je vlastně lékař a sestra a kdo není.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Slíbil, neudělal. „Podtrhlo mu to nohy.“ Znalec k odstřelu Součka. V pozadí Moravec

8:35 Slíbil, neudělal. „Podtrhlo mu to nohy.“ Znalec k odstřelu Součka. V pozadí Moravec

TÝDEN V MÉDIÍCH Ve skutečnosti nejde o Jana Součka, ale o Václava Moravce. Petr Žantovský pro Parlam…