Vyostřený případ z Německa: Rodiče odmítli pustit syna se školou na exkurzi mešity. Ta přitom prý byla sledována, protože...

20.06.2017 16:33

Studenti gymnázia v německém Rendsburgu měli vyrazit na povinnou návštěvu mešity. Rodiče jednoho ze studentů se postavili proti takové návštěvě. Student tam nešel a dostal pokutu za záškoláctví. Tuhle pokutu ale rodiče odmítli zaplatit a teď kvůli tomu jdou před soud. Informuje o tom server Schleswig-Holsteinische Landeszeitung.

Vyostřený případ z Německa: Rodiče odmítli pustit syna se školou na exkurzi mešity. Ta přitom prý byla sledována, protože...
Foto: hns
Popisek: Německá vlajka překrytá vlajkou IS, ilustrační koláž

Mluvčí okresního soudu v Itzehoe Philipp Terhorst deníku potvrdil, že rodiče, kteří odmítli své dítko vyslat na povinnou školní návštěvu mešity, půjdou před soud. Dostali pokutu ve výši 300 euro za záškoláctví svého dítěte, kterou ovšem odmítli zaplatit. Poukazovali na to, že Německo je svobodnou zemí a nikoho nelze nutit k návštěvám islámských „svatostánků“. Rodičům to zavání náboženskou indoktrinací.

Třináctiletí žáci měli do mešity vyrazit v rámci výuky zeměpisu, prý proto, aby se žáci učili toleranci k jiným kulturám. Cílem školy je podle úřadů vést mladé lidi k otevřenosti vůči kulturní rozmanitosti, k pochopení a udržení míru.

 

Právník rodiny Alexander Heumann to ale vidí jinak. S ohledem na teroristické útoky, jejichž počet neustále roste, se rodiče báli poslat svého třináctiletého syna do mešity. Teroristické útoky jsou dnes v Evropě páchány muslimskými radikály. Kdo by tedy chtěl poslat své dítě do mešity, kde se pravděpodobně káže nenávist vůči křesťanům čili z pohledu islámu proti nevěřícím?

Sluší se dodat, že sám advokát byl členem antiislámské organizace „Občanská hnutí Pax Europa“.

Mešita v Rendsburgu  byla v minulosti sledována německými úřady jako místo, kde mohla probíhat radikalizace věřících.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

14:52 Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

Ve svém posledním slově se český novinář amerického původu Erik Best věnuje ČEZu a machinacím v jeho…